BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Vah Bucaspor’umuz Vah ! Ocak 2016’da Fifa Küme Düşürecek !!!

1441464456588Bir ay ek sürede kulüp lisansı alamaması halinde de 3 puanı silinecek Bucaspor’umuz, ocak ayına kadar da yabancılara ödeme yapmazsa küme düşecek…

Süper Lig’den düştükten sonra geride kalan 5 sezonda ekonomik anlamda büyük çöküş yaşayan Bucaspor’un mali sorunları bir türlü aşamamasıyla başı derde girdi. Futbol federasyonu İzmir ekibinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na, vergi dairelerine ve futbolcularına olan borçlar yüzünden yeni sezon öncesi ‘Ulusal Kulüp Lisansı’ vermedi ve -3 puan cezası kesti.

-3 daha gelebilir

Federasyon sorunların giderilmesi için önce uyarıda bulundu, ardından iki kez 30’ar günlük ek süre verdi. Sorunlar yine giderilmeyince puan silme cezası onaylandı. Başkan Çetin Kayışlı, bunun bir kıyım olduğunu belirterek itiraz haklarını kullanacaklarını belirtti. Şimdi Buca’yı iki büyük tehlike daha bekliyor. Kulüp lisans sertifikasını almak için Buca Arena Stadı’ndaki ilk yardım raporu, yangından korunma sistemi kontrol raporu ile stat içi ve dış aydınlatma eksikliklerini 1 ay içinde gidermesi gerekiyor. Sorun çözülmezse 3 puan daha silinecek.

FIFA küme düşürebilir

Bucaspor’un önündeki en büyük engel ise FIFA’nın verdiği 2 yıl transfer yasağı. Portokezli Dady’ye faizler hariç 620 bin euro, kaleci Carlos’a 150, Mendy’ye 60, Pariente’ye ise 100 bin euro borç bulunuyor. Toplam 930 bin euro Ocak ayına kadar ödenmezse bu kez FIFA verdiği transfer yasağının yanına küme düşürme cezasını ekleyecek. Şuan kulübün toplam borcu 19 milyon 750 bin lira. Ancak bütün gelirleri icralık olan Bucaspor’un bu sezon işi çok zor gözüküyor.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir