BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

S.Türkoğlu; Fırtına Küllerinden Doğacak

Kanal Ege Spor Muhabiri Sezgin Türkoğlu’nun “Fırtına Küllerinden Doğacak” başlıklı köşe yazısı…

NE GÜNLERDİ AMA… BUCASPOR SÜPER LİG’E ÇIKTIĞINDA HER İZMİRLİ GİBİ YÜREĞİMİZDE YANAN İLK HEYECANI HALA UNUTAMAM. FUTBOLA POZİTİF BAKAN HERKES GİBİ YÜREĞİMİZDEN KURSAĞIMIZA ÇIKTI, KALDI O HEYECAN. TARİHLER MAYIS 2011’İ GÖSTERİYORDU. TÜM ŞEHVETİYLE DURDURULAMAZ İLERLEYİŞİNİ EN ÜST LİGLE SÜSLEYEN FIRTINA BİR ANDA DİNMİŞTİ. “UYGUN”SUZ BİR ÇOK KARAR VERİLMİŞ, ARDINDAN SARI LACİVERTLİLERİN ÖNLEMEYEN DÜŞÜŞÜ BAŞLAMIŞTI.
ÜLKEMİZDE TEKNİK DİREKTÖRLERİN GİDİŞİNİ KONUŞTUĞUMUZ VE GENELDE ELEŞTİRDİĞİMİZ NOKTADA BUCASPOR GÖMLEK DEĞİŞTİRİR GİBİ BAŞKAN DEĞİŞTİRİYORDU. MALİ TABLO CAN SIKICI, TARAFTAR HUZURSUZ, EN ÖNEMLİSİ DE KİMSE ÇIKAR YOL BULAMIYORDU.
TARİHLER GÜNÜMÜZÜ GÖSTERDİĞİNDE PROFESYONEL LİGİN SON BASAMAĞINDA SİLİNECEK PUANLAR YA DA DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMEDİĞİMİZ AMATÖRE GERİLEME YAPTIRIMLARI ÜZERİNE YENİ BİR BAŞKAN ÇIKA GELDİ, CİHAN AKTAŞ!
ÖNCE “BASIN” DEDİ AKTAŞ, BİZLERLE FİKİRLERİNİ PAYLAŞTI, HEDEFLERİNİ ANLATTI. BUCASPOR’A HASRET KALDIĞIMIZI O ZAMAN ANLADIK. DIŞA AÇILAN, ESİNTİLERİNİ HİSSETTİĞİMİZ FIRTINANIN DİK DURUŞ HİKAYESİNİN BELKİDE İLK SATIRLARI YAZILIYORDUR DİYE DÜŞÜNDÜK DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMLA…
SPOR BASININ YANI SIRA İŞİN MEDYA AYAĞINDA SADECE KANAL EGE KAMERALARININ GÖRÜNTÜLEDİĞİ İLK RÖPORTAJDA, BAŞKAN AKTAŞ “KİMSE TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMUYOR” DİYEREK SİTEM ETTİ, HAKLI DA. KENDİSİ ADAY OLMASA BUCASPOR’UN SON KONGRESİ HANGİ NOKTAYA GİDECEKTİ, HİÇ BİRİMİZ BİLMİYOR, KAYGIYLA TAKİP EDİYORDUK.
“HEDEF HENÜZ ŞAMPİYONLUK DEĞİL” DEDİ BELKİ BAŞKAN FAKAT GELECEĞE DAİR YÜREKLERE SU SERPİ. ÖNCE “BİZ BU TEKERİ DÖNDÜRECEĞİZ” CÜMLELERİ DÖKÜLDÜ AĞZINDAN, SONRA DA “ALT YAPI” DEDİ VE BU KONUYU SAATLERCE KONUŞTUK. DETAYLARINI KANAL EGE EKRANLARINDAN PAYLAŞTIĞIMIZ RÖPORTAJIN TAMAMINDA ÖNÜNE KONULANI YİYEN DEĞİL, BUCASPOR’A YAKIŞAN ŞEKİLDE AKADEMİYE YÖNELMEK İSTEYEN VE BU KONUDA “BANA YETER Kİ PROJE GETİRİN” DİYEN, ŞAHSEN BENİMDE YENİ TANIDIĞIM ANCAK İZLENİMLERİ OLDUKÇA İKNA EDİCİ BİR BAŞKAN PROFİLİ GÖZLEMLEDİM.
GELİRLERİN NASIL TÜKETİLECEĞİ DEĞİL, NASIL GELİR ÜRETİLECEĞİ YÖNÜNDE FİKİR BEYAN EDEN, akademide yine İŞİN ERBABI İBRAHİM ÜLGEN İLE birlikte yürüyecek olan, BAHANE ÜRETMEYİP SONUCA ODAKLANAN, SORUMLULUK ALAN, BUCASPOR’UN YILLARDIR İHTİYACI OLAN İÇ DİNAMİKLERİNİ CANLANDIRMA HEYECANI YAŞAYAN BİR BAŞKAN.
SÖYLEMLERİN EYLEME DÖNÜŞTÜĞÜ BİR BUCASPOR YAŞAMAK ÜMİDİYLE…
“FIRTINA KÜLLERİNDEN DOĞACAK”

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir