BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Yeniden Tarih Yazın

Yeni Asır spor muhabiri Şerafettin Çıracı’nın Bucaspor 3-1 Kastamonuspor maçı sonrası yazdığı ‘Yeniden Tarih Yazın’ başlıklı köşe yazısı…

Savaşılmadan zafer kazanılmaz…
Zafer için tek başına değil top yekün hücum edeceksin. Yapacağın ince taktiklerle de sonunu zaferle tamamlayacaksın.
Yılmayacaksın… İnancını yitirmiyeceksin, mücadeleneni sonuna kadar yapacaksın… Kümede kalma hesapları yapan Bucaspor, Kastamonuspor karşısında ya yeniden dirilişini ilan edip, bu amansız savaşı yeniden başlatıp düzlüğe çıkacaktı, ya da ‘kader’ diyerek kahretmeye devam edecekti. Ama Buca aldığı galibiyetle kötü kaderine çizgi çekerek yeniden yeni bir başlangıca yelken açtı.

İNCE RÖTUŞLAR YAPILDI

Son 4 maçtır galibiyet yüzü göremeyen Bucaspor, rakip karşısında ne yaptı?. Önce “Bu maçı kazanacağım” dedi. Ardından göreve yeni gelen teknik direktör Aytekin Sümbül, kadroda çok ince rötuşlar yaptı. Sağ bekte Sancar’ın yerinde Ömer’e, stoperde oynayan Uğurcan’ı asıl mevkiisi olan ön liberoya çekti. Saruhan ve Alpay’ı kanatlara atarak golcü İlyas’ı topla buluşturmaya çalıştırdı.
Bunda da başarılı olundu. Zaman zaman rakipten baskı yense de defansın ve orta sahanın çok iyi bir performans göstermesi Buca’nın bu maçı çok istediğinin bir kanıtıydı.

Buca açısından iyi giden bir maç 88. dakikada adeta kabusa döndü. Youssef’in attığı Fair-Play dışı gol beraberliği getirirken, atılan golü içine hazmedemeyen Kastamonuspor Başkanı Metehan Babaş, “Ben böyle puan istemiyorum” diyerek şeref tribününden fırlayarak kendi takımının yedek kulübesine koştu. Oyuncularına “Kendi kalenize gol atın” talimatı vererek, Fair-Play dersi verdi. Son sözümüzü söyleyelim; Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.
Bunu da futbolcu kardeşlerim seçsin.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir