BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Reaksiyon Müthişti

Yeni Asır Gazetesi yazarı Şerafettin Çıracı’nın 2-2 biten Kocaeli Birlikspor karşılaşması sonrası ‘reaksiyon müthişti’ başlıklı köşe yazısı…

Bucasporlu futbolcular, hafta içinde yaşanan idman boykotunun ardından Kocaeli Birlikspor karşısında büyük bir reaksiyon örneği gösterdi. Haklarını alabilmek için seslerini yaptıkları eylemle duyurdular ama İzmir’de Kocaeli Birlikspor karşısında da onurlarıyla mücadele ettiler.

Son yaşanan olaylardan sonra Bucaspor açısından kabus gibi bir maç beklerken, o emekçiler, yüreğini ortaya koydular, verdikleri mücadeleyle de alkışı hakettiler. Ancak Kocaeli Birlikspor maçında herşey elbette ki pespembe değildi. Stresli başlayan maçın ilk 20 dakikasında sahada işler iyi gitmedi. Veli, Murat, kaleci Mert üçlüsü arasındaki anlaşmazlık golün yenmesine neden oldu. Ardından hücum bölgesinde istediğini yapamayan bir Bucaspor karşımıza çıkınca teknik direktör Fatih Uygun, neşteri vurdu. İlk yarının bitimine 5 dakika kala İbrahim’i oyundan alan Fatih Uygun, golcü Alpay’ı içeriye atarak “Biz bu maçı kaybetmeyeceğiz” mesajı verdi.

Sancar’ın sağ bekte aksamasıyla ikinci yarıya Abdullah’ı oyuna atarak haklı bir hamle daha yapan genç teknik adam, stoperde görev verdiği Murat’ı sağ beke çekerek işin rengini de değiştirdi. Direncini artıran, takım ruhunu ön plana çıkaran Bucaspor, iyi bir hafta geçirmediği maçta kahramanlar gibi mücadele etti.

Futbolcular; “Ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlıklardan sonra nice güneşler var” mesajı verdi.

Kaynak: YeniAsır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir