BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Onur Savaşları

Yeni Asır köşe yazarı Şerafettin Çıracı ’nın, Bucaspor’umuz 3-1 Pendikspor maçı sonrası yazdığı “Onur Savaşları” başlıklı köşe yazısı sizlerle…

Önce bir bildiri yayınladılar… Hem de Türk futbol tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir biçimde… Yazdıkları kağıda “Biz artık Bucaspor ve onurumuz için mücadele edeceğiz” diyerek baş kaldırışlarını dile getirdiler. O 23 kişi yönetimi tanımadıklarını belirterek öyle bir çığlık attılar ki duymayan kalmadı. Pendikspor karşısına işte o düşüncelerini eyleme dönüştürerek çıktılar. Yani onurları için mücadele ettiler… Bir grup taraftar verdikleri onurlu mücadele için Bucalı futbolcuları bağrına basarken, bir grup ise Bucaspor’un 3-1’lik galibiyetine bile dayanamadan stadı terkettiler. Protesto ederek geldiler, protesto ederek stattan gittiler. 12 gün boyunca yaşanan idman boykotunun ardından bu baskılarla maça çıkan bir futbolcunun düşünün psikolojisini. Önce eller sonra da ayaklar titredi. Sonra da maçın daha başında verdikleri “Onurumuz için mücadele edeceğiz” yemini akıllarına geldi. Sahada artık diriliş başlamıştı.

Ders verdiler

İşte o diriliş özellikle ikinci yarıda doruğa çıktı. Bucaspor’un onur savaşçıları oynadıkları futbolla kendilerini hazmedemeyenlere ders verdi. Akıllı futbollarının yanısıra dişe diş, koro kor mücadele örneği göstererek “İdmansız bir takımından fayda gelmez” düşüncesini de yerle bir ettiler. Hangi futbolcuyu ön plana çıkarayım?. Zafer’i mi, Mehmet İncebacak’ı mı, Veli’yi mi, Emre Özkan’ı mı, Abdullah’ı mı, Barış’ı mı, İlyas’ı mı, Erkan’ı mı, Murat’ı mı Emre Toraman’ı mı, Hüseyin’i mi? Bir de saha kenarında yerinde hiç oturmayan, 4 aydır maaş alamayan, büyük mücadele veren teknik direktör Fatih Uygun ve ekibini mi? Benim gözümde “Onur” şerefli bir insan, saygıya değer bir insan, daha açıkçası da yolda rastlandıkça dönüp de bakılmaya değer bir insan demektir. İşte sizler böylesiniz.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir