BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Korku Filmi Gibiydi

Yeni Asır spor muhabiri Şerafettin Çıracı’nın ‘Korku Filmi Gibiydi’ başlıklı, sezonu özetleyen köşe yazısı sizlerle…

Bir sezon gözümün önünden geçiyor.
Korku filmi yanında “halt yemiş” gibi. Transferin son gününde 12 kaliteli oyuncu gelirken, şampiyonluğun “tam zamanı” olduğunu düşünüyordum.

Haftalar ilerledikçe artan sorunlar, futbolcu, yönetim, camia arasında yaşanan kavgalar bütün umutlarımı alıp götürdü. Aç kalan, kurufasülye pilava talim olan, duş alamayan, soğuk suyla yıkanan, ormandan çalı-çırpı toplanarak ısıtılan suyun ardından yıkanmak için sıraya giren futbolcuları düşünürken, benim için Zonguldak Kömürspor’u yenerek kümede kalmak şampiyon olmak kadar değerliydi.

Kolay olmadı

Elbette Bucaspor’un işi Zonguldak ekibi karşısında kolay olmadı. Stresle başlanan maçta biran önce sonuca gitmek isteyen Bucaspor, maçın ilk 19 dakikalık bölümünde 3 net pozisyondan yararlanamadı.

Ardından Murat Akyüz, kaleci Hüseyin arasındaki anlaşmazlık golü getirince ayaklar iyice titremeye başladı. Hasta hasta oynayan Erkan Taşkıran’ın oyuna katkısının ardından önce Uğurcan, ardından İlyas ve Veli ile gelen goller gülmeyen yüzümüzü güldürüyordu. Atılan her gol tribünleri ateşliyordu.

12. güç ateşledi

O ateş sahaya da yansıyordu. Bucaspor yenik duruma düştüğü anda bile bağırmaya devam eden futbolculara 12. gücünü hissettiren taraftar da bu galibiyette önemli rol oynadı. İşte bu rol maçın bitiminde taraftar, yönetim ve futbolcu arasında iyice perçinleşti. Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir. Biz dünü Bucaspor’un kümede kalmasıyla güzel yaşadık.
Teşekkürler başkan Ahmet Doğan, teşekkürler futbolcu arkadaşlarım, teşekkürler Fatih Uygun hocam…

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir