BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Koç Gibi Zafer

Yeni Asır spor muhabiri Şerafettin Çıracı’nın Afyonspor maçı sonrası yazdığı ‘Koç Gibi Zafer’ başlıklı köşe yazısı…

Cebinde 1 kuruşu bile yok.
Babasının verdiği harçlıklarla idmanlara gelip, gidiyor. 3-3 berabere biten Sancaktepe maçıyla, Bodrumspor’dan 6 gol yediğinde internet sitelerinde fotoğrafı ters çevrilerek “İstenmeyen kaleci” ilan edildi. Önce eski teknik direktör Aytekin Sümbül, şimdi de Yüksel Kepoğlu ona güvendi. O güven Afyonspor maçında boşa çıkmadı.

Bucaspor’un rakibini yendiği maçta kaleci Hüseyin Koç, kurtuluş destanının öyküsünü yazdı. Rakip Afyonspor’un 4 atağında gol izni vermedi. Hele iki pozisyon var ki biri uzatma bölümlerinde golü kurtardığına kimse inanamadı. Maçın bitiş düdüğüyle sahanın içi bir anda ana-baba günü oldu. Yere kapanan genç kaleci Hüseyin Koç ağlıyordu.

Takım arkadaşları onu ayağa kaldırarak omuzlarında taşıdı. Eleştirilen kaleci, dün sayfalara adını bu kez “Kurtarıcı” olarak yazdırdı.

TARAFTAR FARK YARATTI

Takımı girdaptan kurtaran birileri daha vardı. O 12. güç yani Bucaspor taraftarı, statta müthiş bir ambiyans yarattı. Hafta içi futbolcularla yatıp-kalkan taraftarlar yarattıkları sinerjiyi sahaya da yansıttı. Bucalı futbolcular Afyonspor karşısında çok iyi işler yaptı ama kenetlenen o taraftarlar büyük bir mucizenin zafere dönüşmesinde ilk rolü oynadı.

Hatta Afyonsporlu futbolcu Tugay ısınırken, takım arkadaşı Uğur’a “Bu taraftar bizde olacak, ligin bitimine 5 maç kala şampiyonluğumuzu ilan ederdik” itirafında bulundu. Bodrum yenilgisiyle rotadan çıkan, Afyonspor galibiyetiyle rotanın içine kendini atan Bucaspor, kümede kalmak için büyük bir reaksiyon gösterdi. İşte bu reaksiyon Buca’nın kümede kalmasını sağlayacaktır.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir