BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Çalı, Çırpı

Yeni Asır köşe yazarı Şerafettin Çıracı ’nın, Bucaspor’umuz 1-1 Kahramanmaraş maçı sonrası yazdığı “Çalı, Çırpı” başlıklı köşe yazısı sizlerle…

M açın 70. dakikası… Bucasporlu futbolcular tel tel dökülürken bir taraftar “İşten izin aldım, eşimin haberi yok, geldiğimi duyarsa beni öldürecek.

Ama bizim sevdamız da böyle” diye bağırıyordu. Çünkü tutkuyla bağlandığı takımı istediği futbolu sahaya yansıtamıyor, ışık da vermiyordu. Ama futbolcuların neden bu durumda olduğunu bilmiyordu.

Futbolcular Kahramanmaraş maçının ikinci yarısında kaleci Hüseyin hariç tel tel döküldü.

Mutfak tam takır

Bandı hemen maçtan önceye saralım. İşin perde arkasını yazalım… Mutfağın tam takır olmasından dolayı gıda sancısı çeken futbolcuların kuru fasulye-pilav yemekten mideleri bozuldu. Maçtan bir gece önce kampa son dakikada yemek geldi. Kömürlükte 1 torba kömür kaldı. Futbolcular yakılacak bir torba kömürle ter idmanından sonra duş mu alacaklar yoksa ısınacaklar mı?. Yanan 1 torba kömür en fazla 45 dakika ısı verirken, tüm futbolcuların da duş alması maalesef mümkün değil. Ama çözüm bulunmuş. Buca’nın tesisleri ormanın dibinde. 45 dakikalık ısıyı 2 saate çıkarmak için çalı, çırpı toplandı, bunlar da yakıldı.

İçecek soda bile yok

Kahramanmaraş maçının saati gelmiş, oyunculara muzdur, sodadır, enerji içeceği alınması gerekiyor. Ama kasa tam takır yani para yok. Sorun borç alınan parayla çözülüyor.
Daha fazlası da var, yazmayayım. Bir futbolcu çalı, çırpıyla ısınacaksa ya da ısınan suyla duş alacaksa, idman saatleri sıcak suya göre ayarlanacaksa, ben skora oynanan futbola bakmam. O forma için mücadele veren sahaya çıkan o futbolcuları sırtımda taşırım.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir