BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Ş.Çıracı; Bulut ve Bucaspor

Yeni Asır spor muhabiri Şerafettin Çıracı’nın, Bucaspor’un  Tuzlaspor’u 3-1 mağlup ettiği maçtan sonra yazdığı ‘Bulut ve Bucaspor’ başlıklı köşe yazısı…

Pamuk ipliğine bağlı bir maçtı… Bucaspor, rakibi Tuzlaspor gibi sezonu korkunç sonla tamamlamak istemiyordu. İşte bu yüzden geleceğini belirleyecek karşılaşmayı kazanmaktan başka çaresi de yoktu. Üç haftadır alınan kötü sonuçların ardından yüzü gülmeyen Bucaspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut’un da son bir hamle yapması gerekiyordu. Defansta Veli cezalı, Abdullah cezalı. Orta sahada Atakan yok. Önce savunma denildi. Emre Özkan, stopere monte edildi. Emre Toraman ön liberoya, Toraman’ın önüne Emin Aladağ, önlerine de Okan Alkan konuldu. Bucaspor’un ilk yarıda orta sahasındaki dişli takır takır dönerken, bu skora da yansımaya başladı.

HÜSEYİN İLE İLYAS

İlk yarıda Buca’nın golleri yağmur gibi gelirken, ikinci yarının 68. dakikasından itibaren Bucaspor “Bir tık” vites küçültmenin bedelini az kalsın pahalı ödeyecekti.

Saruhan’ın oyundan düşmesi üzerine Mehmet Bulut öyle iki hamle yaptı ki oyunu Bucaspor’un elinde tutmasını sağladı. Saruhan, Alpay ve Emin, Ahmet değişikliği hem mücadele gücünü arttırdı, hem de Bucaspor’un yeniden dirilişini temin etti. Bir parantezde kaleci Hüseyin ile golcü İlyas’a açalım. Genç file bekçisi Tuzlaspor’un yüzde yüz iki pozisyonunda gol izni vermedi. İlyas ise attığı iki golle ustalığını konuşturdu. Atan ile tutanın iyi olduğu bir maçta herhalde onlara ‘Galibiyetin mimarları’ desek yanlış olmaz.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir