BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Topçulardan Kayışlı’ya Rest

Sarı-lacivertli oyuncular dün bir deklarasyon yayınlayarak net tavır ortaya koydu. Futbolcular kongrede Kayışlı’nın aday olup göreve devam etmesi halinde, profesyonel haklarını kullanacaklarını açıkladılar…

Bucaspor’da sancılı günler bitmiyor. Sezon başından beri sadece primlerle geçinmeye çalışan, Kocaeli Birlik maçı öncesinde de “hak ettiğimiz 10 bin 500’er liralık primi ödeyin” diyerek kazan kaldırıp, antrenman boykotu başlatan futbolcular, Buca Belediyesi’nin yaptığı bir miktar ödeme üzerine, 12 gün süren boykotu bitirdi ama dün zehir zemberek açıklamalar yaparak, özellikle yönetime sert mesajlar verdi. Bucaspor’un kadrosundaki 23 futbolcunun imzaladığı basın bildirisinde, Sivas dönüşünde havaalanında uğradıkları saldırıdan, yönetime karşı sergiledikleri tavra kadar bir çok konuya değindi ve yönetime “Siz varsanız, biz yokuz” diyerek adeta rest çekti.

KULÜBE VE İŞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bildiride, Buca Belediyesi’nin girişimleriyle primlerinin yüzde 40’ını aldıklarını belirterek, bu süreçte kendilerine destek olan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür eden futbolcular, şu ifadelere yer verdi; “7 aydır peşinat, maaş, maç başı alacaklarımızı almamış bulunmaktayız.
Kongreye kadar bugüne kadar olduğu gibi her türlü fedakarlığa devam edip kulübümüze işimize sahip çıkacağız. Kongre sonrasında mevcut yönetimin devam etmesi halinde profesyonel haklarımızı kullanacağımızı beyan ediriz. Son olarak bu süreçte bize destek veren çıkarsız Bucaspor taraftarına teşekkürü borç biliriz.”

SALDIRI SAVCILIKTA

Bucasporlu futbolcular geçen haftasonu Sivas Belediyespor deplasmanı dönüşü İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’nda uğradıkları saldırıyı adli mercilere taşıdıklarını da açıkladı. Sarı-lacivertliler, havaalanında kendilerine yapılan saldırı ve sosyal medya hesaplarından alenen yapılan tehditle ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Futbolcular, yayınladıkları bildiride, içlerinde kulüp personelininde bulunduğu bir grup taraftarın saldırısına uğramıştı. Sarı-lacivertliler bu olayın aydınlatılması için savcılığa başvurdu.
Futbolcular, kendilerini hem fiili hemde sosyal medyadan tehdit eden kişilerin ve bu kişilerin arkasındakilerin ortaya çıkması gerekli işlemlerin yapılması için olayın takipcisi olacaklarını belirtti.

PENDİK MESAİSİ

Bucaspor’da futbolcular sıkıntılı geçen günlerin ardından sahaya çıktı. Sarı-lacivertliler, teknik direktör Fatih Uygun yönetiminde dün Kaynaklar Tesisleri’nde çalıştı. Oyuncuların bu hafta kendi sahalarında karşılaşacağı Pendik maçı öncesi idmanda hırslı oldukları gözlendi.

Kaynak: Yeni Asır 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir