BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Piriştina, Bucaspor’umuz da Destekleyeceği Yönetimi Tanıttı, Kayışlı’yı ise Topa Tuttu

bucaspor-levent-piriştinaBuca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bucaspor’umuzun 4 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü genel kurulunda destekleyeceği yönetimi basına tanıtırken, Başkan Çetin Kayışlı’yı topa tuttu…

Mevcut yönetimin kendisini kulübün iç işlerine müdahale etmekle suçladığını hatırlatan Başkan Piriştina, “Ortada bir başarısızlık var. Takım küme düşmüş, kulüp mali açıdan dibe vurmuş, yabancı futbolcuların borcu ödenip transfer yasağı kaldırılamamış. Bu kötü gidişe dur demek gerekiyordu. Siyasette ve ticarette başarısızlık olduğu takdirde değişime gidiliyorsa, spor kulüplerinde de bu şart” dedi.

Batuhan Baran, Ali Özdemir, İbrahim Ülgen, Soner Kırıkkıya, Güler Bulsu, Tamer Mutlu, Etem Yıldız, Seyit Ali Selek, Okan Bulut, Özgür Ekmekçioğlu ve Erkan Çimen’den oluşan aday yönetimin kendisinden destek istediğini kaydeden Levent Piriştina, “Bucaspor’u başarıya taşıyacağına ve kulübün sorunlarına çözüm bulacağına inandığım bu oluşuma destek verdim. Henüz başkan adayı belli değil. Kendi aralarında bir başkan seçecekler. Ayrıca şu an 11 kişiden oluşan yönetime önümüzdeki günlerde yeni katılımlar olacak. Bu ilçenin markası olan Bucaspor’a sahip çıkmak bizim görevimiz” diye konuştu.

Kaynak: Sondakika.Com

Milliyet Gazetesi’nin geçtiği haber ise şu şekilde;

Bucaspor’un Spor Toto 2. Lig’e düşmesiyle artan mali kriz, Buca Belediyesi’ni harekete geçirdi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yaptığı çağrıyla yönetime talip olan ekibi basın mensuplarına tanıttı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın çağrısıyla bir araya gelerek Bucaspor’un yönetimine talip olan ekip, Bucaspor Futbol Akademi Binası’nda basın mensuplarıyla buluştu. Bucaspor’da bazı belirsizliklerin olduğunu anlatan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Belediye olarak yasal çerçevede yapmamız gerekenleri yaparken, işlerine karışmadan kendi dinamikleri içerisinde Bucaspor’un güçlenmesine katkıda bulunmak gibi bir yöntem belirlemiştik. Yaşadığımız süreç müdahaleyi, uyarıyı ve bir çağrı yapmayı gerektirdi” dedi.

“MALİ SIKINTILAR BİZİ MÜDAHALEYE İTTİ”

Bucaspor’un yaşadığı başarısızlıklar nedeniyle ciddi bir mali krizle karşı karşıya kaldığını ifade eden başkan Piriştina, “FIFA ile olan sıkıntılar, transfer yasağının kaldırılamaması, TFF ile futbolcu alacakları konusunda yaşanan sorunlar, kulüp personeliyle yaşanan mali sıkıntının belediyeye yansıması, parasını alamayanların bize gelmesi bizi bu anlamda Bucaspor’a müdahale etmeye itti” diye konuştu.

“BU EKİPLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Yaptıkları çağrı neticesinde yeni yönetimi oluşturmak için yola çıkan, kendini ticaret, siyaset, sosyal alanda kanıtlamış insanların Bucaspor’a güç verebilmek adına bir araya geldiğini vurgulayan Piriştina, “11 Ağustos’ta kongre var. Bizim de desteklediğimiz, başarısından şüphe etmediğimiz bu ekiple yola devam edeceğiz. Böylesi bir yapı kendi içinden başkanını da tayin eder” dedi.

Bucaspor’un yeni yönetimine talip olan ekipte Adnan Dolma’nın yanı sıra Batuhan Baran, Ali Özdemir, İbrahim Ülgen, Şener Kırıkkaya, Güler Dursu, Temur Mutlu, Özgür Ekmekçioğlu, Ethem Yıldız, Seyit Ali Selek, Okan Bulut ve Erkan Çimen yer alıyor.

“GÖZTEPE VE KARŞIYAKA STADI İSTİYOR”

İzmir’de yaşanan stat krizi hakkında da konuşan başkan Piriştina, Yeni Buca Stadı konusunda Göztepe ve Karşıyaka ile görüştüklerini söyledi. Hiçbir kulüple anlaşmaya varılmadığını anlatan Piriştina, Göztepe ve Karşıyaka’nın sezonun tüm maçlarını Yeni Buca Stadı’nda oynamak için kendilerine başvurduklarını açıklayarak, mali konularda görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir