BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Piriştina: Bucaspor Genel Kurulu Kanunsuz

levent-piristina-bucasporBuca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Çetin Kayışlı’nın yeniden başkan seçildiği Bucaspor olağanüstü genel kurulunun kanunsuz bir şekilde yürütüldüğünü açıkladı…

Bucaspor’umuz da dün akşam yapılan genel kurulda Çetin Kayışlı’nın yeniden başkan seçilmesi ardından Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın desteği ile kongreye hazırlanan ancak liste oluşturamadığı için seçime girmeyen Tamer Mutlu başkanlığındaki yeni oluşum, genel kurulda usulsüzlük yapıldığını öne sürdü.

Kongre Divan Başkanlığı’na verilen dilekçede, “Saat 19.00’da başlaması gereken genel kurul, 20.30’da başladı. Saat 20.20’ye kadar 97 üyenin imzası vardı. Kongre ertelenmeliydi. 1.5 saat çoğunluğun sağlanmasını beklendi. Salona gelmeyen üyelerin yerine başkaları imza attı. Sahte imzaları tespit ettik. Konu yargıya taşınacak” ifadeleri kullanıldı.

Dilekçede, tüzük gereği genel kurul toplantılarına katılanların belirlendiği ‘hazirun cetvelinin’ 15 gün önceden Buca Kaymakamlığı’na verilmesi gerektiği ancak bu işlemin gerçekleşmediği de ileri sürüldü. Yeni oluşumda yer alan üyeler, kongrenin baştan sona ayak oyunlarına sahne olduğunu iddia ederek, şu görüşleri savundu:

“Çetin Kayışlı başkanlığındaki yönetim kurulu, kongre öncesi aidatlarını ödemedikleri için ihraç edilen bazı üyelere uyarı yazısı gönderdi. Bu kişiler aidat borçlarını ödeyerek yeniden üyeliklerini kazandılar ve oy kullandılar. Ancak bizi bizi destekleyecekleri bilinen üyelere uyarıda bulunulmadı. Burada adaletsizlik yapıldı. Eşitlik ilkesine ters davranıldığı için yine hakkımızı mahkemede arayacağız.”

ÖZMEN: GENEL KURULU İPTAL EDEMEZDİM

Bucaspor’un dün akşam yapılan genel kurulunda Divan Başkanlığı’nı üstlenen Avukat Emin Özmen, verilen dilekçelere dayanarak kongreyi iptal etme yetkisi olmadığını söyledi. Tüzüğe göre aidatını yatırmayanların üyelikten çıkarıldığını ancak borcunu ödeyenlerin yeniden üyelik hakı kazandığını ifade eden Özmen, şöyle dedi:

“Ortada bir adaletsizlik olduğunu düşünen, sahte imzaların atıldığını iddia edenler mahkemeye başvurur. Bizim divan kurulu olarak imzaları araştırma durumumuz yok. Davayı kazanırlarsa, genel kurul iptal olur, 1 ay içinde yeniden seçime gidilir.”

Özmen, tüzükte, hazirun cetvelinin 15 gün önceden kaymakamlığa bildirilmesini gerektiren bir madde olmadığını ekledi.

DEMİR: ZAFERİMİZİ GÖLGELEYEMEZLER

Bucaspor’da seçimi kazanan Çetin Kayışlı’nın listesinde yer alan Sait Demir, Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın desteklediği yeni oluşumun kendilerine çamur attığını söyledi. Söz konusu grubun liste dahi oluşturamadığını belirten Demir, şöyle devam etti:

“Genel kurul, açıklanan tarih ve saatte yapıldı. Çoğunluğun sağlanması ile listemizi divana sunduk. Kendileri de çıkıp seçime girseydi. Oylama öncesi elektrikleri kesip asansörleri çalışmaz hale getirdiler. Klimaları kapttırdılar. Şimdi mahkemeye gideceklerini söylüyorlar. Biz hukuka aykırı hiçbir şey yapmadık. Kimse zaferimizi gözleyemez. Demokratik bir ortamda genel kurulumuzu gerçekleştirdik.”

Kaynak: Haberler.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir