BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Mevcut Bucaspor Yönetimi 2020’ye Kadar Görevi Başındaymış !

bucaspor -sait demir-çetin kayışlıSpor Toto 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta 4 puanla son sırada yer alan Bucaspor’umuz da teknik direktör Tolga Doğantez’in görevine son veren yönetim, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi…

Asbaşkan Yaşar Yaralı, Basın Sözcüsü Sait Demir ve Profesyonel Şube Sorumlusu Metin Aksu ile Kayhan Kumaş’ın katıldığı toplantıda yönetimde çatlak olmadığı mesajı verildi. Basın Sözcüsü Demir, “Yönetim olarak dimdik ayaktayız. Görevi bırakmayı düşünmüyoruz. Bu takımı yeniden PTT 1’inci Lig’e çıkarıncaya kadar görevimizin başındayız. Aramızda istifa eden yok” dedi. “Gerekirse evimizi satarak kulübü hak ettiği yere getireceğiz” diyen Demir, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bütün arkadaşlarım da aynı inanç içinde. Yönetim, görevini geldiği günden bu yana yerine getiriyor. Ödemeleri yapıyoruz. Herkesin tanıdığı, kendini kanıtlamış teknik adamlarla çalıştık. Yönetim olarak daha ne yapalım? Kulübü borçlandırmadık, aksine borcu aşağıya çektik. Bu yönetim onurlu, şerefli, düzgün insanların yer aldığı bir yönetim. Koltuktan güç alan kişiler değiliz. Tek eksiğimiz motivasyon. Hedefimiz kesinlikle play off oynamak. Elimizdeki malzeme belli, hayalci değiliz.”

YÜCEL İLDİZ OLMADI

Tolga Doğantez’le yolları ayırdıktan sonra teknik adam arayışına başlayan Bucaspor yönetim, ilk teklifi Yücel İldiz’e yaptı. Son olarak PTT 1’inci Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’u çalıştıran İldiz’in, devre arasına kadar takım çalıştırmayı düşünmediğini ifade ederek öneriyi geri çevirdiği ifade edildi.

Alternatif isimlere yönelen yönetimin iç sahada cuma günü oynayacakları Gümüşhanespor maçına kadar deneyimli bir çalıştırıcıyı takımın başına getireceği kaydedildi. Bu süreçte takımı kaptanlar Yasin, Erkan ve Ferhat’ın çalıştıracağı öğrenildi.

Kaynak: Haberler.Com

BUCASPOR’DA DOĞANTEZ BOMBALADI

Bucaspor’un Büyükçekmece Tepecikspor beraberliğinden sonra görevine son verdiği teknik direktörü Tolga Doğantez, giderayak yönetimi bombaladı.

Bucaspor’un Büyükçekmece Tepecikspor beraberliğinden sonra görevine son verdiği teknik direktörü Tolga Doğantez, giderayak yönetimi bombaladı.

Düzenlediği basın toplantısında, “Her türlü kaos ortamını hazırlayıp suçu başkalarına atanlar, hocayı oyuncuya, oyuncuyu hocaya, futbolcuları da birbirlerine düşürenlerin, bugün kendilerini kurtarma adına beni kurban etmeleri ne kadar doğrudur? Bunun kararını camiaya bırakıyorum” diyen Tolga Doğantez, “Görevde kaldığım sürece Bucaspor’un menfaatleri, futbol takımının başarısı için elimden geleni yaptım. Vicdanım rahat, sonuçlarına da razıyım” diye konuştu. Aydınspor 1923 maçından sonra istifasını verdiğini, ancak kabul edilmediğini belirten Tolga Doğantez, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaşanan bazı olaylardan sonra takımın huzuru için 2 futbolcuyu kadro dışı bırakmak istedim. Yöneticiler 6 oyuncunun da bunlarla ortak hareket ettiğini söyledikten sonra, bu futbolcuları ben dışarıda bırakmışım gibi davrandılar. Aydın’a giderken de, (Bu şartlarda 5 gol yersek hesabını kim verecek) diye üstü kapalı tehdit edildim. Maçtan sonra takıma yemek bile verilmedi. Büyükçekmece Tepecikspor müsabakası öncesi ter idmanından çıkan futbolcular, elektrikler kesik olduğu için damacana sularla duş yaptı. Camia bunları bilsin.”

Kaynak: Haberler.Com

1445891593473
BUCASPOR’DA DÜELLO

Basın sözcüsü Sait Demir, Doğantez’in takımda birlik ve beraberliği bir türlü sağlayamadığını söyledi. Doğantez ise yönetimin daha göreve gelir gelmez bazı futbolcuları kendisine şikayet ettiğini, şimdi suçu kendisine attığını belirtti.

Ligde oynadığı 7 maçta galibiyet yüzü göremeyen Bucaspor’da Tepecikspor beraberliğinin ardından dün yönetim ile görevden alınan teknik direktör Tolga Doğantez arasında söz düellosu yaşandı. Basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Sait Demir, yönetimin başarısızlıkta hiçbir payının olmadığını belirterek, “Bizim görevimiz ödemeleri yapmak ve takımı hocalara teslim etmek. Ancak Tolga Doğantez, başarı için verdiği sözleri yerine getiremediği gibi takımda birlik ve beraberliği sağlayamadı. Sportif başarısızlıkta yönetimin asla suçu yoktur. Biz 2020 yılına kadar görevimizin başındayız” dedi.

Bu açıklamaların ardından Bucaspor’la yollarını ayıran teknik direktör Doğantez de yönetimi adeta bombaladı. Doğantez, “Karagümrük ile oynadığımız maçın ardından odama gelen bazı yöneticiler, bazı oyuncuların kötü alışkanlıkları olduğunu isim vererek şikayet etti ve bunlardan kulübün kurtulması gerektiği söylediler. Daha sonraki süreçte kadro dışılar yaşandı. Ancak sorumluluğu üzerlerine almadıkları gibi topu bana attılar.

‘Takıma yemek bile verilmedi’

Aydın maçına giderken de (5 gol yer ve gelirsek o zaman kim nasıl hesap verecek) denilerek tehdit edildim. Maçın ardından takıma yemek bile verilmedi. Bir yönetici (sen hallet, gelince gereğini yaparız) mesajı attı. Oyuncular aç kalınca tesislerde pide yedik. Göreve gelirken 5 maçta 10 puan alma sözü vermiştim. Aydın beraberliğinin ardından bu ihtimal kalmadığı için yönetime istifamı verdim, kabul görmedi. Tepecik maçı öncesinde de de elektrikler kesildiği için futbolcularım damacana ile duş aldı. Hocayı oyuncuya, oyuncuyu hocaya düşman ettiler. Akademiden gelen 12 oyuncuya 3 aylık maaşlarını bile ödemediler” şeklinde konuştu.

Yücel İldiz kabul etmedi

Bucaspor yönetimi, yeni teknik direktör arayışına başladı. Yönetim, sezon başında Yeni Malatyaspor’u çalıştıran ancak daha sonra yollarını ayıran Yücel İldiz’e teklif yaptı. Tecrübeli teknik adam, yönetime devre arasına kadar hiçbir takımı çalıştırmayacağını belirtti. Dün tesislerde cuma günü Gümüşhanespor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başlayan takımı kaptanlar Erkan, Yasin ve Ferhat çalıştırdı. Bazı yöneciler de takımın başındaydı.

Kaynak: Yeni Asır / ŞERAFETTİN ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.