BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Arıöz; Y”anıl”tmadı

9 Eylül gazetesi köşe yazarı Levent Arıöz, Bucaspor’umuz 1-0 Manisaspor maçı ve dışarıda yaşanan olaylar hakkında yazdığı köşe yazısı sizlerle…

Arena’da haftalardır süren kazanamama stresi.. Sezon başından beri düşme hattından bir türlü kurtulamayış… Bucaspor taraftarı Manisaspor karşısına içi negatif enerjiyle dolmuş şekilde çıktı. Karşılaşma sonunda ya futbolcular yerin dibine sokulacaktı, ya da unutulmaz bir galibiyet yaşanacaktı. İkincisi oldu. Hem de son dakikada. Hem de hafta içi kadro dışı olduğu açıklanmasına rağmen maça yedek kulübesinde başlayan Anıl Dilaver’in golüyle. Anıl’ı geldiği günden beri savunan tek isimdi Teknik Direktör Suat Kaya. Berkin’le birlikte Galatasaray altyapısından çıkan iki oyuncuyu en iyi tanıyan isimlerden biri olan Kaya sabrının karşılığını aldı. Genç oyuncu attığı golle galibiyeti getirmenin dışında geleceğini de en az devre arasına kadar garantilemiş oldu. Kaya kupadaki Çine Madran galibiyetinin mimarlarından olan İbrahim Şirin’i 11’e alarak herkese adaletli olduğunu gösterdi. Cezalı Tahacan’ın yerine 4 yediği Kartal maçında yaptığı savunmayı tamamen gençlere emanet etme hatasına düşmeyen deneyimli çalıştırıcı, orta sahayı Ferhat’ı da stopere çekti. O da defansı 90 dakika boyunca tek başına çekti çevirdi.
Karşılaşma içinde bir çok iniş çıkış oldu. İlk 15 dakika baskılı oynayan, sanki lider Manisa değil de kendiymiş gibi atak yapan, Fırtına’yı arkasına alan sarı lacivertlilerdi ki tam o sırada stat dışında çıkan olaylar tüm konsantrasyonu bozdu. Manisa taraftarı her deplasman takımı gibi Çamkule tarafından girmek yerine Arena’nın ana girişinden iniş yapınca yangına körükle gitti. Manisa cephesi otoparktaki araçların camlarını kırdı. Ortalığı savaş alanına döndürdü. İçi negatif enerjiyle dolu Bucalılar da tam patlama yaşayacağı anı buldu. Tribünlerden, tellerden, görevlilerin üstünden atlayarak olay yerine gitti. Amaç kavgadan ziyade talanı yatıştırmaktı. Polisin de yardımıyla toz duman ortam sakinleşti. Tekrar karşılaşmaya dönen sarı lacivertli taraftarlar bütün kötü enerjisini sanki dışarıya atmış gibiydi. Bu sezon Eyüp maçından sonra ikinci defa Arena’da tek ses, tek yürek vardı. Hep bir ağızdan alfabe söylendi. Ege’nin Ağası’nı binlerce taraftar haykırdı. Gelecek bir gol Buca’nın kurtuluşunu başlatacaktı. 90 artı ikinci dakikada gelen gol Buca’nın bu sezon ikinci defa küme düşme hattından çıkmasını sağladı. Artık devrenin bitimine 2 hafta kaldı. Alınacak 6 puanla birlikte 2016’ya moralli girecek Fırtına, ikinci devre yepyeni bir senaryo hazırlayabilir kendine.

Kaynak: Levent ARIÖZ / 9 Eylül Gazetesi

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir