BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kunt; Vefa Borcum Var

burak can kunt - bucasporBucaspor’umuzun hırçın orta saha oyuncusu Burak Can Kunt, hedeflerini, ideallerini ve bilinmeyenleri ilk kez Ege Haber’e anlattı…

Takımın aldığı galibiyetlerin sürpriz olmadığını ifade eden genç yıldız, “Takımının durumu şu anda harika. Suat Hoca’nın gelişiyle birlikte özgüven kazandık. İyi bir kadro kalitesine sahibiz. Bu ligin üzerinde bir oyuncu topluluğumuz var. O yüzden aldığımız galibiyetler bence sürpriz değil” diyen başarılı orta saha oyuncusu Suat Kaya’dan da övgüyle bahsetti, “Suat Hoca gerçekten çok iyi bir insan. Oyuncuları en verimli oldukları yerde oynatıyor. Futbol tecrübesin inanılmaz seviyede. Hocamızla başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Takımda ki arkadaşlık ortamının her geçen gün daha iyi yönde ilerlediğini ifade eden Kunt, “Takım içi arkadaşlık gayet olumlu yönde ilerliyor. Biz bir aileyiz. Suat Hoca’nın gelmesiyle de daha fazla kenetlendik” diyen Burak Can, kulüpte yaşananların oyuncuları etkilediğine vurgu yaparak, “Levent Hoca ile başladık sezona daha sonra Tolga Hoca geldi, şimdi de Suat Hoca ile çalışıyoruz. Kadro dışı kalan oyuncular vardı. Bir takım sıkıntılar yaşadık malesef. Bu tarz sorunlardan etkilenmemek imkansızdı. Şimdi her şey daha güzel gidiyor” dedi.

Almanya altyapısından çıkan Burak Can, birçok mevkiide görev yaptığını söyleyerek, “Futbola 10 numara pozisyonunda başladım. Yaşım büyükçe Almanya’da ki hocam benim mücadeleci yapımdan daha fazla faydalanmak için ön liberoya çekti ve öyle devam ediyorum ancak geçmişte santrafor, sağ açık ve hatta sağ bek oynamışlığım bile var. Nerede ihtiyaç olursa oynarım” diyerek çok yönlü bir oyuncu olduğunu söyledi.

burak can kunt - bucaspor

Tek hedef üst lig

Bucaspor’a vefa borcu olduğunu belirten savaşçı oyuncu, “Geçen yıl bu takımı düşüren kadroda yer alıyordum. Sene başında birçok takımdan teklifler almama rağmen Bucaspor’da kaldım. Levent Eriş ve Çetin Kayışlı da benim takımda kalmamda çok önemli oldular. Bu sezon takımı tekrar yukarıya çıkaracağız. Benim bireysel hedefim de takımın hedefi de aynı. Ne şekilde olursa olsun hedefimiz kesinlikle bir üst lige çıkmak olacak. Bizler buna inanıyoruz” diyen genç oyuncu ilerleyen yıllarda A Milli Takım forması giymek istediğini de sözlerine ekledi.

burak can kunt --- bucaspor

Asla ihanet etmedim

Basının kendisini sorunlu bir oyuncuymuş gibi gösterdiğinden yakınan Burak Can, “Ben sadece işini yapmaya çalışan birisiyim. Çok yanlış şeyler konuşuldu. Benim kimseyle kişisel bir sorunum olmadı ve olmayacak. Keçiörenspor maçında bilerek koşmadığım dahi yazıldı. Ben böyle bir şey hayatımda yapmadım ve yapmam. Benim istatistiklerim ortada. Her maç elimden gelenin fazlasını vermeye gayret ediyorum. Ben bu kulübün ekmeğini yiyorum ve asla ihanet etmedim” diyerek çok konuşulan iddialarada açıklık getirdi.

burak can kunt _ bucaspor

Taraftarlarla aynı kafadayız

Taraftarlarla frekanslarının aynı olduğuna dikkat çeken Kunt, “Taraftarlarımızla kafa dengiyiz. Ben yapı olarak savaşan, agresif bir oyuncuyum. Bizim taraftarımızda agresif ve takımınlarına destek oluyorlar. O yüzden birbirimizi çok seviyoruz” diyen orta saha oyuncusu, Buca Arena’nın daha fazla dolması için de taraftarlara mesaj verdi. Kunt, “Eskisi gibi olmalı tribünler. Futbolun en önemli unsuru taraftardır. Rakip takımın buradan çekinmesi lazım. Taraftarlarımızdan ricam eskiden olduğu gibi maça gelsinler. Onların desteği ne kadar fazla olursa biz de daha hırslı oynarız” diyerek taraftarları tribüne çağırdı.

burak can kunt ---- bucaspor

Evi seviyor

Antreman dışında çok hareketli bir hayatı olmadığını söyleyen başarılı oyuncu, “Boş zamanlarımı genellikle evde geçiriyorum. Bazen de arkadaşlarla kahve içmeye çıkıyoruz” dedi.

Çoğu futbolcu gibi totemi olduğunu ifade eden Burak, “Maçtan önce sahayı incelemeye çıktığımız zaman babamı arar ve konuşurum. Onunla maçtan önce sohbet etmek bana iyi geliyor ve daha fazla motive oluyorum” diyerek aile bağlarının çok yüksek olduğuna değindi.

Burak Can Kunt, en beğendiği oyuncunun Felipe Melo olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: EgeHaber.Com / Tolga TAHÇI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir