BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kaynaklar Tesisleri’nde Sinsi Arsa Oyunu

Mali olarak sıkıntılı günler geçiren Bucaspor kulübü bir yandan ligde tutunmaya çalışırken diğer taraftan da tesis arsasının içindeki bir bölümü çitle çeviren kimliği belirsiz kişilerle uğraşıyor. Çitlerle birlikte sınıra çam ağacı da diken kişiler hakkında sarı lacivertliler şikayette bulundu…

Bucaspor’un A takım ve altyapısına ev sahipliği yapan Kaynaklar Tesisleri’nde bilinmeyen kişiler kendine arsa çevirdi. 2000’li yılların başında dönemin kulüp başkanı Mehmet Seyit Özkan’ın sarı lacivertlilere modern bir tesis kazandırdığı alanın giriş kısmı, kimliği belirsiz kişiler tarafından çitlerle çevrildi. Çitlerin başına sıralı şekilde ağaçlar dikilirken, alanda bulunan köpek de içeri girmeyi zorlaştırıyor. Talan edilen bölümün daha önce eski Bucaporlu futbolcu Savaş Kulan’ın ailesinin olduğu ve Kulan ailesinin yıllar önce bölgeyi kulübe bağışladığı belirtildi. Konuyla ilgili konuşan Bucaspor Futbol Akademi Başkanı İbrahim Halil Ülgen, “Yaklaşık bir ay önce alanın çitlerle çevrildiğine şahit olduk. Tesislerin bulunduğu yerde tek bir ada parselizasyonu yok. Çok hisseli bir bölge. 1500-1600 kişinin tapusu var. Bucaspor futbol kulübünün olduğu gibi, bir çok şahsın da yeri bulunuyor.

Sadece spor tesisi yapılabilir

Ancak bölgeye, “Sadece spor tesisi yapılabilir” maddesinden dolayı hiç kimsenin böyle bir özelleştirmeye, çitle çevirmeye hakkı yok. Biz de alanın olduğu yeri tarif ederek, tahmini bir ada parselizasyonu yaparak, Buca Belediyesi’ne dilekçemizi verdik. Ayrıca kulübü bu konuda bilgilendirdik. Henüz belediyeden bir yanıt gelmedi. İşin kesinlikle üstündeyiz. Profesyonel takımımız ligde kalma yolunda kritik bir dönemden geçtiği için yaşanan sıkıntıyı sessiz yürütüyoruz. Belediye Başkanımız Levent Piriştina’ya da sorunumuzu ilettik. Yakın zamanda konunun çözüme kavuşmasını bekliyoruz” diye konuştu. Bucaspor Başkanı Ahmet Doğan ise alanı özelleştirmeye çalışan kişiyi bulmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Belediyeye şikayetimizi sunduk. Yapı kontrolü birimi gelip, alanın gerçek sahibini bulacak ve spor tesisi dışında kesinlikle bir şey yapılamayacağını iletecek. Yetkili mercilere gerekli evrakları verdik. Dönüş yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Konu Emlak İstimlak Müdürlüğü’nde

Buca Belediyesi Spor Koordinatörü Esat Tanık konuyla ilgili olarak alanın Emlak İstimlak Müdürlüğü’nce araştırıldığını ifade etti. Tanık, “Başkan Levent Piriştina’ya konu intikal etti. Alanda araştırmamız sürüyor. Herhangi bir üsülsüzlük ortaya çıkarsa kısa zamanda sorunu çözmek için bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: 9 Eylül Gazetesi | Levent Arıöz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir