BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kayışlı; Üzerime Oynadılar

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, gündemdeki olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulunup camiaya ilginç mesajlar verdi…

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, 17 Mart’ta yapılacak olağanüstü kongre öncesi, görevde bulunduğu 3 yıllık süreçte yaptıklarını, olağanüstü kongre sürecini son dönemde Bucaspor Futbol Akademisi’nin gelirlerine yönetimin neden el koyduğunu, 3 yılda kulübe verdiği 5 milyon lira ile futbolcuların yaptığı idman boykotu ve taraftarın Adnan Menderes Havaalanı’nda futbolculara saldırması konularına açıklık getirdi. Başkan Kayışlı, ilk olarak havalaanında yaşanan saldırı olayıyla ilgili olarak görüntülerin kayıtlarını da incelediğini belirtti.

Pis elinizi çekin

Sivas Belediye yenilgisinin ardından bir grup taraftarın Adnan Menderes Havaalanı’na giderek futbolculara saldırmasının yanlış olduğunu açıklayan Kayışlı: “Kayıtlarda darp, silah ve bıçak çekme olayı yok. Ancak futbolculardan taraftarlara küfür edenler olmuş. Bir futbolcumuz televizyonları arayıp, ‘Bu kişiler başkanın adamları. Bizim üstümüze taraftarı o saldı’ demiş. Bu arkadan vurmaktır. Ben asla böyle bir şey yapmadım. O futbolcu da bunun hesabını verecek. Rant sağlayanlar pis ellerini üzerimizden çeksinler” dedi.

Çok yıprattılar

Taraftarın futbolculara saldırması olayını sonradan duyduğunu ifade eden Kayışlı, “Benim bu olayın içinde olmadığımı futbolculara da söyledim, ikna ettim. Ben kendi futbolcuma saldırılması için neden adam göndereyim? Ama taraftarın da haklı olduğu konular var. İki sezon önce bu takım küme düştü. Bunun birikimi sonucu oyuncuları protesto etmeye gitmiş. 3 yıldır çok yıprandım. Kendi yöneticilerim bile beni yalnız bıraktı” dedi.

Hesaplar incelensin

Sosyal medya üzerinden alacakları konusunda çeşitli eleştirilerin olduğunu belirten Kayışlı, “Alacaklarım kulübün kayıtlarındadır. Kimin aklında soru işareti varsa gelsin kulübün muhasebesinden öğrensin. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile de görüşmede FIFA’daki yabancı dosyalarının sorun yarattığını söyledim. Alacaklarım konusunu görüşmedim. Önümüzdeki hafta Piriştina ile bir araya geleceğim.
Piriştina bana (kulübün durumu ortada şimdi alma) derse biz de bunu yapacağız. Paramın peşinde değilim” dedi.

“Akademi hesap vermeyince…”

– Akademi bizden bağımsız değildir. Yaptıkları harcamaların hesaplarını vermiyorlar.

– Akedemi’nin 140 bin lira geliri var, bu paralar nereye gidiyor?

– Altyapı elektrik ve suyu bedava kullanıyor. Hatta ekmekleri bile bedava. Antrenörlerin maaşları halk eğitimden ödeniyor. Bir elektirik faturasını bile ödemediler.

– Altyapı başkanı Adnan Dolma, bırakacağını açıkladı. Neden benim gibi kongre kararı almadı.

– Adnan Dolma ve yönetimi cebinden kaç lira harcadı. Açıklasınlar, öğrenelim.

– Akademideki futbolcuların hepsi Bucaspor’un malı. Koruma mahiyetli bir dernek kurulmuş. İki başlılık olmaz.

– Bizden izin almadan Bucaspor’un adını kullanarak Türkiye genelinde futbol okulları açıyorlar. İsim hakkı veremezler. Suç işliyorlar.

– Dışarıdan futbolcu getiriyorlar. Profesyonel yaptığımızda yetiştirme bedellerini biz ödüyoruz. Nasıl bir akademi?

Buca’da boykot sona erdi

Bucaspor’da futbolcuların İstanbulspor, Zonguldak Kömür, Ofspor ile Keçiörengücü galibiyetinden kalan biner liralık primlerini alamadıkları gerekçesiyle 15 gündür sürdürdüğü idman boykotunu sonlandırdı. Dün idman öncesi tesislerde toplantı yapan futbolcular ligin bitmesine 12 maç kala izlenecek yol haritasını tartıştı. Bucaspor’a daha fazla zarar verilmemesi için idmana çıkma kararı alan futbolcular kendilerine sahip çıkılmamasından dolayı da dert yandı.
İzmir ekibi bu süreçte idman yapmadan çıktığı maçlarda Kocaeli Birlik ile 2-2 berabere kalırken Sivas Belediye’ye ise 2-0 yenildi.

Kaynak: Yeni Asır / ŞERAFETTİN ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir