BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kayışlı; Bunun Adı İhanet

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, “Siz varsanız, biz yokuz” diyerek bildiri yayınlayan futbolculara çok sert tepki gösterip belgelerle zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, önceki gün 23 futbolcunun yayınladığı “Siz varsanız, biz yokuz” bildirisi üzerine sert açıklamalarda bulundu. Futbolcuların 7 aydır maaş, peşinat, maç başı ve primlerini alamadıkları gerekçesiyle 12 gün sürdürdüğü idman boykotunun yanısıra, “Kongreye kadar idmanlara çıkacağız.
Kongre sonrasında mevcut yönetimin devam etmesi halinde profesyonellik haklarımızı kullanacağız” açıklamalarına başkan Kayışlı, “Bana ihanet ettiler” diyerek cevap verdi.

Artık inkar edemeyecekler

Bugün kulübün resmi internet sitesinden futbolculara yaptığı ödemeleri makbuzlarla kamuoyuyla paylaşacağını ifade eden Kayışlı, “Ekmeğimi yediler. Aldıkları paraları da inkar ediyorlar. Futbolcular kimlerle işbirliği yapıp hangi rantçıların aklına uyuyor ?. Hepsinin kokusu çıkacak. Başarısızlıklarını örtmek için böyle bir yola girdiler. Erkan Taşkıran ile Emin Aladağ’ın vadesi gelen 25’şer bir liralık senetlerini de günü gününe ödedim. Artık inkar edemeyecekler” diye konuştu. Sezon başında transfer yasağını kaldırırken anlaştığı 12 futbolcuya kulübün içindeki ekonomik durumu anlattığını açıklayan Kayışlı, “Onlara alacaklarını da parça parça ödeyeceğimi söyledim. Bana, ‘Buraya borcumuzu ödemeye geldik’ dediler. Şimdi çok güzel ödediler” dedi.

‘Yaptığım ödemeleri açıklayacağım’

Başkan Çetin Kayışlı, 2 Mart’ta Erkan Taşkıran ile Emin Aladağ’a yaptığı 25’şer bin liralık senetlerin ödeme dekontlarını paylaştı. Geçen Aralık ayında kayınbabası Hüsamettin Avcı adına futbolculara senet veren başkan Kayışlı, “Perşembe günü vadesi gelen iki seneti de gününde ödedim. Sezon içinde de futbolculara 500 bin lira prim ödemesi yaptım. Yaptığım ödemeleri kalem kalem açıklayacağım” diye konuştu.

Fırtına’da üç eksik

Pazar günü Buca Arena Stadı’nda İstanbul ekibi Pendikspor’u ağırlayacak olan Bucaspor’da kart cezalısı Emin Aladağ ile sakat olan Onur Alkan ve Şenol Akın oynayamayacak. Bu arada maraton ile kapalı tribünde oturacak taraftarlar, Sivas Belediyespor maçı dönüşünde Adnan Menderes Havaalanı’nda futbolculara saldıran taraftarları protesto edecek. Maça gelecek taraftarlar oyunculara moral verip bağrına basacak.

Kaynak: YeniAsır 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir