BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kaya’dan Yaylım Ateşi

Bucaspor eski başkanı Hüsnü Kaya, başkan Çetin Kayışlı’nın görevde bulunduğu 3 yıllık süreci eleştirip “Hangi sorunları çözdü. Yanına menfaat sağlayan yöneticileri aldı. Çıkmış şimdi veryansın ediyor” dedi…

Bucaspor’da iki dönem başkanlık yapan ve 3 yıl önce koltuğu Çetin Kayışlı’ya bırakan Hüsnü Kaya, daha önce yönetiminde mali işler sorumlusu olarak görev verdiği Kayışlı’yı topa tuttu. Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Kayışlı’nın da yer aldığı ilk yönetim kurulu toplantısında görev bölümü yapılırken, herkese yaptıkları işin ne olduğunu sorduğunu belirten Hüsnü Kaya, “Kayışlı bize muhasebeci olduğunu söyledi. Biz de onu mali işler sorumlusu yaptık. Görev yaptığı süre içinde hatta başkan seçildiğinde kulübün mali durumunu iyi biliyordu.
Şimdi veryansın ediyor” dedi. Çetin Kayışlı’ya takımı 1. Lig’deyken teslim ettiklerini, ancak küme düşürdüğünü açıklayan eski başkan Kaya, “Bugüne kadar hangi sorunları çözdü?. Yanında bulunan yönetici arkadaşları onun iyi niyetini kullandı. Aralarında menfaat sağlayan yöneticiler vardı. Altyapımız yok oldu. Kayışlı, bizim dönemimizde uzun süre araştırıp bulduğumuz bir çok oyuncuyu bedavaya bıraktı. Melih Vardar, Kadir Bilimlier, Deniz Pero, Bilal Akgüvercin nerede? Büyüklerimiz artık Bucaspor’a sahip çıkmalı” dedi.

4 ay beraber çalıştılar

Bucaspor’da 2014-2015 futbol sezonuna girildikten dört ay sonra yapılan olağanüstü kongrede seçimi kaybeden Hüsnü Kaya, bayrağı Çetin Kayışlı’ya teslim etmişti. İki başkan 4 ay beraber çalışmıştı.
Eski başkan Hüsnü Kaya, Kayışlı’nın özünde iyi bir insan olduğunu ancak iyiliğin bazen de fayda getirmediğini söyledi.

Parasız başkan dediler!

Bucaspor’un eski başkanı Hüsnü Kaya, görev yaptığı dönemde 13 milyon 500 bin lira borç ödediğini söyledi. Adının “Parasız başkan” olarak çıkarıldığını ifade eden Kaya, “Ama ne puan silme, ne de küme düşme acısı yaşadık. Bucaspor’u kimseye muhtaç etmedik. Bu yönetim, hem Bucaspor’u, hem de akademinin gelirlerine el koyarak batırdı.
Benim dönemimde hangi futbolcu otel parası ödedi, yol harçlığı verdi, prim dağıttı. Bu kulübe futbolcusu sahip çıkıyor, yazık” diye konuştu.

Kaynak: YeniAsır 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir