BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kamuoyuna; Bucaspor’umuz Herkesten Üstündür !

bucasporfan - bucasporBucaspor’umuz 87 yıllık tarihinin en belirsiz, en karanlık, en basiretsiz dönemlerinden birisini yaşamaktadır…

Bugün, TFF’nin yaptığı açıklama ile kulübümüzün Mali Fair Play kriterlerine uyulmadığından bahisle, Ulusal Kulüp Lisansı talebinin reddedildiğini ve -3 puan cezası aldığını öğrendik. Bu cezanın sebebi ise sanıldığının aksine staddaki eksiklikler değil, Ulusal Kulup Lisansı yönetmeliği uyarınca, eski çalışanlara, futbolculara, SGK’ya ve Vergi Dairelerine ödenmeyen borçlardır. Stad konusu ise Kulüp Lisansıyla alakalı bir durumdur. Bugün aldığımız ceza ise Ulusal Kulüp Lisansı ile ilgilidir. Daha net ifade edersek, stadın eksiklerinden dolayı ceza almadık, ödenmeyen borçlardan dolayı aldık. İşin daha da ilginci, yönetmelikte önce uyarı+30 gün süre akabinde 40.000 TL ceza ve yine 30 günlük süre ve en nihayetinde puan silme cezası verileceği yazmakta. Yani 2 ay önceden böyle bir ceza alınacağı belliydi. Buna rağmen hiç bir adım atılmamış, daha da kötüsü kamuoyu bilgilendirilmemiştir!

Buca Belediyesi’nin sahibi olduğu Buca Arena Stadımızın eksiklerinin giderilmesi için de bir aylık zaman mevcut. Eğer bir ay içerisinde belediye yetkilileri eksikleri tamamlamazsa, Kulüp Lisansından da bir -3 puan cezası almamız muhtemel.

Şimdi, merak ediyoruz Bucaspor’un menfaatlerini korumak amacıyla yaptığımız her eleştiri karşısında bizlere olmadık ithamlarda bulunanlar şu an ne yapıyor? Bir değil, iki değil, bu kaçıncı basiretsizliktir? Sezon içinde oyunculara paralar ödendi deniyordu, lig biter bitmez takımın yarısı alacakları ödenmediği için TFF’ye başvurdu. 7 maçta 21 puan alırız, ligde kalırız dendi yarısını dahi alamadık dramatik şekilde düştük. 11 Mart kutlamalarında( ki videosu arşivlerimizde mevcuttur.) transfer yasağı kalkacak, girişimlerde bulunduk dendi, transfer yasağının kalkması bir yana borçlar yüzünden -3 puan ceza aldık. Kongreye gidildi, mahkemelik olacak kadar usulsüzlükler yapıldı. Tüm bunlar olurken de insanların gözleri boyanmaya çalışıldı. Basına yalan, yanlış demeçler verildi. Cebimden 1.5 milyon vereceğim diyenler şimdi neredeler? Açıklasınlar bakalım, o paralar nereye ödendi ? Ödendiyse neden borçlardan dolayı ceza yiyoruz ?
Ve daha da kötüsü, bu basiretsiz, ciddiyetten ve samimiyetten uzak zihniyet devam ederse -3 puanla kalmayacak aldığımız cezalar. Yabancı oyunculara olan borçlarda hala ilerleme yok. Her geçen gün borca faiz biniyor. Bucaspor’un sırtındaki kambur artıyor. Yarın öbür gün ligden düşürülme cezası alırsak şaşmayın!

Amacımız felaket tellalıgı yapmak değil. Göz göre göre uçuruma savrulan Bucaspor’umuzu kurtarmaya çalışmaktır. İş işten geçtikten sonra, tepki göstermek hiç bir fayda sağlamayacaktır. Testi kırılmadan önlem alınmalıdır. Bucaspor, herkesten üstündür. Menfaatleri herkesin menfaatinden âlîdir !

Öfkelerimizle,
BucasporFan.Com Yönetimi

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir