BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Helal Olsun Size

Bucalı taraftarlar aralarında topladıkları parayla yönetime destek oldu, geçen seçimde başkan adayı olan İhsan Bozkurt’da kulübe acil borç vererek rakamın eksik kısmının tamamlanmasını sağlayarak kulübün 6 puan silme cezasından kurtarılmasına yardımcı oldu. Bozkurt’a borç tutarında başkan Ahmet Doğan tarafından ileri tarihte ödenmek üzere evrak verildi…

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ligde kalma savaşı veren Bucaspor’da yönetim, FIFA’da bekleyen ve acil olarak ödenmesi gereken bir dosyayı daha kapattı. Başkan Ahmet Doğan’ın “Eğer borcu kapatamazsak 6 puanımız silinecek” açıklamasının ardından taraftarlar harekete geçti. Başlatılan kampanyada toplanan para yönetime verildi.

2014 yılında Alman ekibi Mainz’dan alınan ancak yetiştiricilik bedeli ödenmediği için FIFA kanalıyla alacağını isteyen Necmi Gür’ün kulübüne 650 bin lira yatırılınca İzmir ekibi 6 puan silme cezasından kurtuldu. Ödenen rakamın bir bölümü geçen seçimde başkan adayı olan İhsan Bozkurt tarafından borç verildiği, taraftarların yaptığı bağışların yanı sıra eski başkanlardan Çetin Kayışlı’nın da kampanyaya 50 bin TL destek verdiği öğrenildi. Başkan Ahmet Doğan, taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür ederken, “Ancak puan silme riski taşıyan iki dosyamız daha var” diyerek desteğin sürmesini istedi.

Bozkurt’un yardımı hakkında açıklamada yapan Doğan; “Kulübümüzün -6 puan cezası için ödenmesi gereken 133.000 euro ve 12.000 frankı Manz 05 kulübüne ve FIFA’ya yatırılması gerekiyordu. Bizzat beni arayan İhsan Bozkurt abi kulübe gelerek bize bu konuda destek olacağını söyledi. Bizde kendisinden borç aldık ve karşılığında evrak verdik. En yakın zamanda borcumuzu ödeyeceğimizi söyledik. Bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir