BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Gürçeşme , Yeşildere’ye Bağlanıyor!

Gürçeşme , Yeşildere’ye Bağlanıyor!İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehiriçi trafiğin rahatlatılması için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gürçeşme ile Yeşildere Caddesi arasında, İzmir Banliyö Sistemi-İZBAN’ın üstünden aşarak bağlantı sağlayacak Gürçeşme Karayolu Üst Geçidi yüzde 60 oranında tamamlandı. Gürçeşme , Yenişehir ve Buca trafiğini rahatlatacak olan yeni taşıt köprüsü, önümüzdeki sonbahar başında tamamlanarak hizmete alınacak…

Şehir trafiği için iki önemli güzergah olan Gürçeşme ve Yeşildere caddelerini kestirme olarak birbirine bağlayacak ilk ve tek nokta olarak büyük önem taşıyan yeni taşıt üst geçidi, İZBAN hattını dört ayaklı köprü ile aşacak. Bu kapsamda 700 metrekarelik ve 50 metre uzunluğunda köprü inşa ediliyor, 300 metre uzunluğunda da yol düzenlenecek. Bölge trafiği için kritik önem taşıyan yeni karayolu köprüsü ile Buca’dan gelip Konak, Bornova, Karşıyaka, Alsancak ya da Çankaya yönüne gitmek isteyen araç sürücüleri, Yenişehir’deki Gaziler Caddesi’ne inmeden direkt olarak Yeşildere yolu üzerinden istediği güzergaha gidebilecek. Yine kuzey aksından ve Konak’tan Buca’ya gitmek isteyen sürücüler, yeni taşıt geçidini kullanarak ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabilecek. Bu önemli ulaşım yatırımı için belediye tarafından Gürçeşme Caddesi bölgesinde 2.5 milyon liralık kamulaştırma yapıldı. Çevre düzenlemesi ve asfaltlama giderleri dahil yaklaşık 3 milyon 250 bin liralık yapım gideriyle birlikte toplam maliyet 5 milyon 750 bin liraya ulaşacak.

UÇANYOL, YÜZDE 75 ORANINDA TAMAMLANDI

Büyükşehir’in önemli ulaşım yatırımlarından biri olan ve Yeşildere Caddesi’ne viyadük ile bağlanarak Buca üzerinden Otogar’a bağlantı sağlayacak ekspres güzergahın 1.3 kilometrelik bölümündeki yapım çalışmalarında da yüzde 75 noktasına gelindi. Yer yer 35 metreye çıkan viyadük yüksekliği nedeniyle halk arasında ‘Uçanyol’ olarak adlandırılan projenin Eylül ayında tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor. Bu yatırım, 16 milyon 395 bin lira yapım ile 17.7 milyon lira kamulaştırma olmak üzere toplam 34 milyon lirayı aşan bir maliyetle hayata geçiriliyor.

Kaynak: Sondakika.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.