BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Göztepe Taraftarlarına Buca’da Saldırı

Süper Lig’de önümüzdeki sezonda İzmir’i temsil edecek Göztepe’nin şampiyonluğu kentte kutlanırken bir grup Bucaspor taraftarı semtlerindeki bazı mekanlara ve kutlama yapmaya çalışan sarı kırmızılılara saldırıda bulundu. Bucaspor Kulüp Başkanı Ahmet Doğan ise olaylardan dolayı özür diledi…

TFF 1. Lig Play-Off finalinde Eskişehirspor’u penaltı atışlarıyla mağlup ederek Sivasspor ve Yeni Malatyaspor’dan sonra Süper Lig biletini Göztepe aldı.

Şampiyonluk sevinci kentin ilçelerinde kutlanırken Buca’da ise istenmeyen olaylar yaşandı.

Bucaspor’un bir grup taraftarı Öğretmenevleri sokağı, Şirinyer ve Menderes Caddesi üzerinde şampiyonluğu kutlayan Göztepe taraftarına saldırdı.

Yaşanan tatsız olaylardan bölgedeki kafe çalışanları ve esnaflar da olumsuz etkilendi.

BAŞKAN DOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Bucaspor Kulüp Başkanı Ahmet Doğan sosyal medyadan olayla ilgili paylaştığı mesajında, “Bugün yaşanılan tatsız olaylar, esnaflarımızın zor durumda kalması, kafe işletmelerine verilen zararla bizleri derinden üzmüştür. Her ne kadar taraftarlarımız semtinde kutlama yapılmasını istemese de, en fazla zararı yine kendi semtimizde görmüş bulunmaktayız. 3 saat boyunca Öğretmen evleri sokaklarından başlayarak, Şirinyer ve Menderes Caddesi üzerinde çalışan, oturan ve yol üzerinden geçen tüm halktan özür diliyoruz. İstenmeyen olaylardan dolayı affınıza sığınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: EgedeSonsoz.com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir