BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Futbol Onu Çağırdı !

Bucaspor’da geçen hafta Veli’nin yerine oynayıp, alkış alan 17 yaşındaki Uğurcan Yazğılı’nın hikayesi çok ilginç…

Futbolseverler O’nu, Bucaspor formasıyla Konya Anadolu Selçuklu maçında ilk kez izledi.
17 yaşındaydı ve ilk kez oynamasına rağmen hiç sırıtmıyordu. Veli Kızılkaya’nın kart cezalısı olması yüzünden son anda kadroya alınan Uğurcan Yazğılı, bu sezon Buca’da forma giyen en genç futbolcu olarak sahaya çıkarken, performansıyla alkış aldı. Gelecek için umut veren ve Bucaspor’da kaptığı formayı kolay kolay bırakmayacağa benzeyen genç futbolcu Uğurcan’ın ilginç bir hikayesi var.

SEÇMELERE ZORLA GİTTİM’

Futbola 8 yaşında Diyarbakır ekibi Amedspor’da başlayan Uğurcan Yazğılı, 2013 yılında Bucaspor Futbol Akademisi’nin Diyarbakır’da yaptığı, ancak istemeye istemeye katıldığı seçmelerde keşfedilmiş. Antrenör Remzi Kızgın’ın kendisini seçmelere davet ettiğini ancak, gitmeyi hiç düşünmediğini söyleyen Uğurcan, kendisini Bucaspor’a bağlayan hikayeyi şöyle anlatıyor; ” Seçmelere zorla gittim. Beğenildim ama Amedspor lisansımı vermedi. Bir ay boyunca lisansımı almak için çok uğraştım, zorla aldım” diye konuştu.

ŞANSINI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRDİ

Bucaspor’da genç oyunculara da şans veren teknik direktör Fatih Uygun, Uğurcan Yazğılı’nın bu şansı son derece iyi değerlendirdiğini söyledi. İki sezon önce Dardanel’i çalıştırırken yine 17 yaşındaki Ufukcan Engin’i oynatan ve bu futbolcuyu vitrine çıkaran Uygun, “Uğurcan, forma için çok çalıştı. Karşılığını da aldı. Gelişimi çok iyi. Bu şekilde devam ederse Buca’da çok daha iyi işler yapacaktır” dedi.

Ahmet Doğan ödeme yaptı

Yeni başkan Ahmet Doğan, 7 aydır maaş alamayan personelin alacaklarının tamamını ödedi. Personelin yüzü gülerken, Buca’yı eksi günlerine döndüreceklerini belirten Ahmet Doğan, “Şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Buca Belediyesi ve tüm yerel yönetimlerle de el ele vereceğiz. Bu sezonu kazasız atlatıp gelecek sezonun kadrosunu kuracağız. Bir sonraki sene hedefimiz mutlak şampiyonluk olacak” dedi.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir