BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Fırat Soğuk ; “Gençlik Ateşi”

Fırat Soğuk ; “Gençlik Ateşi”BucasporFan.Com köşe yazarımız Fırat Soğuk ’un, Bucaspor’umuz 3-2 Denizlispor maçı üzerine yazdığı, “Gençlik Ateşi” başlıklı yeni köşe yazısı sizlerle…


Tam anlamıyla bir ölüm kalım maçı. Bir tarafta Bucaspor, diğer tarafta Denizlispor. Maçın anlamı gayet açık: Kazanan hem puantaj olarak, hem de mental olarak lige devam eder. Taraftarlarını adeta çileden çıkaran, üst üste mağlubiyetler ve puan kayıpları yaşayan iki takım karşı karşıyaydı. Her ne kadar Bucaspor bu sezon evinde mağlubiyet yüzü görmese de, yaptığı devre arası transferleriyle oldukça güçlenen bir Denizlispor buldu karşısında. Erkan ve Hüseyin’in kart cezaları da moralli epey bozmuştu.

İlk düdükten itibaren hiç beklemediğim bir başlangıç oldu. Bucasporlu futbolcuların gözlerinden alev çıkıyordu. Herkes inanılmaz konsantre olmuştu ve çok özlediğim kazanma hırsını görüyordum futbolcularımızın gözlerinde. Nitekim bu hırs bir ara pasla sonuç buldu. Emre Şahin muazzam bitirdi ve öne geçtik. Ancak ne olduysa Batuhan’ın sol tarafta Erçağ’ı kaçırmasıyla oldu ve Erçağ’ın ortası, Rostand’ın kafası eşitliği getirdi. Tam bu golün şokundayken bir ikincisi de gene Rostand’ın ayağından gelince tam bir soğuk duş yaşadı Bucaspor. Yalnızca dört dakikada iki gol bulup öne geçen Denizlispor psikolojik avantajı eline geçirdi ve bu da oyuna fazlasıyla yansıdı. Bu dakikadan sonra haftalardır izlediğimiz, koşmayan, tükenmişlik içerisinde bir Bucaspor izledik ilk yarı bitene kadar. Nasıl oldu da maçın başındaki istek kayboldu? Fırat Soğuk

İkinci yarı başladığında da işler pek değişmedi. Denizlispor ilk yarıdaki kadar etkili olamasa da futbolcularımız aynı isteksizlikle sahadaydı. Sonra bir Denizlispor kontra atağında savunmaya yardıma geldi Emre Şahin. Nefes nefeseydi. Topu taca yolladı,elini dizlerine koydu ve hocasına döndü. Ne konuştular bilemiyorum ama ilk yarıdaki kazanma ateşi vardı gözlerinde. Daha sonra dördüncü hakem değişiklik tabelasında yedi numarayı gösterdi. Ciddi anlamda kötü bir sezon geçiren kaptan Zafer yerini Berkin’e, pazubandı Mehmet İncebacak’a bıraktı. Mustafa hocanın senaryosu şuydu: Emre Şahin, Zafer’in yerine(alışkın olduğu sol kanada) geçecek; Berkin ise sağ kanatta oynayacaktı. İnanılmaz bir eforla ceza sahasına girip Berkin’ e asist yaptı ve takımı ateşledi Emre. Bu efor, bu çaba o kadar önemliydi ki maçın kırılma anıydı bana göre. Ardından topyekün bir hücum başladı Denizlispor kalesine. Gençlik ateşini son kez yakansa Burak Aydın oldu. Şapkadan tavşan çıkaran golü maçı kopardı, üç puanı Bucaspor hanesine yazdırdı.

Biraz kişisel performanslara da değinmek istiyorum. Öncelikle maçın hayal kırıklığı hiç tartışmasız Batuhan’dı. Alışmadığımız bir performans sergiledi. Ne sol kanadı savunabildi ne de hücuma destek verebildi. Gökhan ve Taha’nın da bolca adam kaçırdığını göz önüne alırsak savunmadaki tek olumlu performans Zekeriya’dan geldi. Tam bir Bucaspor futbol akademi ruhuyla oynadı. Savaştı, direndi yani kısacası harika oynadı. Ferhat ve Emin orta alanda göze batmasalar da çok kilit oyunculardı. Çok fazla kontra atak kestiler. Mehmet İncebacak daha öncelerde de bahsettiğim gibi çok hırslı ve gene iyi oynadı ama bu maçtaki tek farkı en az hatayla oynadı. Kaptan Zafer ve İskender ise yokları oynadılar. Berkin çok ekstra bir oyun sergilemese de doğru zamanda doğru yerdeydi.Golünü attı. Görevini layığıyla yaptı. Şimdi gelelim maçın kahramanına.Maçın kahramanı Emre Şahin’di. Maçın süper kahramanı ise Burak Aydın’dı. Emre, ilk iki gole direkt katkı yaptı, maçı çevirdi. Burak ise insanüstü bir çabayla inanılmaz bir gol attı, galibiyeti getirdi.

Son olarak galibiyetteki muhteşem taktik bilgisi ve yaptığı iki değişiklikle iki gol bulan Mustafa Bahadır hocamızı tebrik ediyorum. Galibiyetin devamının gelmesini temenni ediyorum. Başkan bu takıma inanıyor, hoca bu takıma inanıyor, Buca bu takıma inanıyor. Yeter ki futbolcularımız da kendilerine inansın.

Köşe Yazısı: BucasporFan.Com | Fırat SOĞUK

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir