BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

FIFA, Manisaspor’un Paunını mı Silecek ?

FIFA, Manisaspor'un Paunını mı Silecek  - BucasporPortekiz’in Benfica Kulübü, Manisaspor’dan alacağını tahsil etmek için FIFA’ya müracaat etti. FIFA ise Manisaspor’un 1,7 milyon Euro ödememesi halinde ligden 6 puanının silineceğini belirtti. Bucaspor’umuz ise düşme potasındaki rakibi Tarzanları Arena’da pazartesi günü konuk edecek…

Hürriyet’ten İsmail ER’in haberine göre, 2010 yılında Benfica’nın oyuncusu Makakula, 2 milyon Euro bonservisle Manisaspor’a transfer olmuştu. Ancak Manisaspor, Benfica’ya ödemesini gerçekleştirmemiş ve FIFA da davalık olmuş. 300 bin Euro gibi bir mebla ödenmiş ancak FIFA’nın karar verdiği dogrultusunda Manisaspor’un 1.7 milyon Euro daha ödeme zorunluluğu doğdu. FIFA, Manisaspor’un Paunını mı Silecek ?

2. LİG B KATEGORİSİNE DÜŞEBİLİR

Manisaspor’un söz konusu meblayı 6 Nisan’a kadar ödemesi gerekiyordu. Eğer ödemezse FIFA talimatlari uyarınca 6 puanı silinecek. Puan tablosuna da bakıldığında 16. sırada bulunan Manisaspor’un, en yakın rakibi 15. Bucaspor ile arasında 1 puan fark var. Eğer bu mebla ödenmezse, 3 büyüklere sattığı oyunculardan 35 milyon Euro gelir elde eden zamanın efsane takımı, 2. Lig B kategorisine düşme tehlikesi ile karşı karşıya.

35 milyon Euro elde ettikleri kadroda Selçuk, Caner, Arda, Burak, Hakan Balta, Filip Holosko, Ufuk Ceylan, Ersan Gülüm, Uğur İnceman, Nizamettin Çalıskan, Sezer Öztürk, Güven Varol bulunuyordu.

Kaynak: Haberler.Com

MANİSASPOR’DAN 6 PUAN SİLİNECEK Mİ BAŞKAN ABDULLAH MERGEN AÇIKLADI

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, ulusal medyada çıkan ‘Manisaspor’un 6 puanı silinecek’ başlıklı habere tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mergen, “Benfica ve Makukula ile ilgili her şey kontrolümüz altında. 10 gün önce Benfica Kulübü ve Makukula’nın avukatını Manisa’ya çağırdım. Makukula’nın kendisiyle ilgili 8-10 aylık bir sürecimiz var. Haziran ayından sonra Makukula, Benfica Kulübü ve avukatının paralarını bir şekilde ödeyeceğiz. Şuan puan silmeyle ilgili bir sıkıntımız yok. Son dönemde bu tür haberlerle gündem yaratmaya çalışıyorlar, sanırım bu yüzden böyle bir haber yaptılar. Bizim takip ettiğimiz bu süreçte böyle bir şey yok. Kendileriyle burada bir araya geldik ve bize verilen bir süre var. İşleyişin takibindeyiz. Ancak bu olayda ödenecek tutarlar kesinleşti. Makukula’ya 1.6 milyon euro, Benfica Kulübü’ne 1.7 milyon euro ve 100 bin euro da menajer parası ödenecek. İki taraftan Haziran ayına kadar müsaade aldık. Haziran ayı itibariyle yeniden masaya oturacağız. Manisaspor’un 6 puanı silinme gibi bir sıkıntısı yok. Bugüne kadar birçok dosyayı yapılandırdık. Manisaspor’un hukuki devam eden tüm dosyalarındaki süreçlerde sonuca gelinmiş. Üst üste ödemeler bizleri bekliyor. Benfica ve Makukula sonrası daha ödemesi gelecek dosyalar var. Ancak bizim için en külfetlisi Makukula ve kulübü. 10 milyon TL gibi bir rakam. Sezona başlarken biz bu ekonomik politikaları bu tür borçlara göre yaptık. Ödenecek rakamların hepsi kapıda bekliyor. Manisaspor taraftarlarının içi rahat olsun. Benfica ve Makukula’nın avukatı ile görüşmelerimiz yapıldı” dedi.

Kaynak: ManisadaBugun.Com

BucasporFan.Com Yönetimi; Kimsenin başına gelen kötü bir felaketle mutluluğumuz olmasın. Bugün rakibimizin başına gelen, yarın bizim de başımıza gelebilir. Kısaca demek istediğimiz; SONUNA KADAR EŞİT ŞARTLARDA YARIŞALIM.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir