BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Fatih Ay; ” Şimdi Değilse Ne Zaman ? “

Fatih Ay;  Şimdi Değilse Ne Zaman  - Bucaspor Fatih Ay;  Şimdi Değilse Ne Zaman  - Bucaspor - 1BucasporFan.Com başyazarı Fatih Ay ’ın, Bucaspor’umuz – Manisaspor maçı üzerine yazdığı “ Şimdi Değilse Ne Zaman ? ” başlıklı yeni köşe yazısı sizlerle…

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Pazartesi günü Manisaspor’la kritik ötesi bir maça çıkacağız. Bir maçtan çok daha öte anlamlar ifade eden bir maç. Belki de önümüzdeki bir kaç yılımızı etkileyecek bir maç…

Yöneticisinden, futbolcusuna, teknik heyetten taraftarına kadar herkesin üzerine düşenler var. Fakat en büyük iş Bucaspor’la ağlayıp gülen, kilometreleri hiç eden cefakar taraftara düşüyor kuşkusuz.

Maalesef passolig başta olmak üzere bir çok sebep Arena’yı boş bırakıyor. Tribünler dolmayınca, baskı olmuyor. Gelenler de 3 tribüne bölününce etkimiz gitgide azalıyor. Evet bu tribünde neler yaşandığını biliyoruz. Ayrıca herkes istediği tribüne girmekte özgürdür, evet. FAKAT !

Artık mesele aralardaki, kırgınlıkların, kızgınlıkların çok ötesinde bir yerde. Beyler Sevdamız küme düşüyor !!! Yaşanmışlıkları silmek kolay değil bilincindeyim, kimse bunu da istemiyor. İstenilen şu, nasıl ki deplasmanlarda aynı tribünde takıma destek verilebiliyorsa, bir maçlığına sadece bir maçlığına, Bucaspor’un tarihini değiştirecek maç için de bir araya gelinebilmelidir. Kimsenin bu saatten sonra bahanelere sığınma hakkı yoktur. Eğer Bucaspor’a olan sevdamız, her şeyden , şahsi hesaplarımızdan üstünse Manisa maçında tüm gruplar tek tribünde birleşmelidir. Lamı çimi yok! Rakibi 90 dakika baskı altına alıp maçı kazandırmamız için bunu yapmak zorundayız. Eğer bu bir fedakarlıksa, Bucaspor için her türlü cefayı çeken insanlar için zor bir şey olmamalı. Değil de zaten.

Bucaspor’ herşeyden çok sevenlere sesleniyorum; canımızdan öte sevdiğimiz Üzümlü Armamız için bir şey yapacaksak, ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN ? !

Köşe Yazısı: BucasporFan.Com | Fatih AY (www.twitter.com/fatihay94)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir