BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Fatih Ay ; “İşler Karışık”

Fatih Ay ; “İşler Karışık”BucasporFan.Com başyazarı Fatih Ay ’ın, Bucaspor’umuzun PTT 1.Lig’de kalan 6 kritik maç üzerine yazdığı “İşler Karışık” başlıklı yeni köşe yazısı sizlerle…

Sezona 60 puan ve ilk 2 hedefiyle başlayan Bucaspor, son 6 haftaya girilirken kümede kalmak için çırpınıyor. Bu sezon Sarı-Lacivertlilerin 3. teknik direktörü olan Levent Eriş gelir gelmez iddialı ve ümitli konuşarak 7 maçta 21 puan hedefi koydu. Fakat daha ilk maçtan acı gerçeği kavradı; “Bu takım oynamıyor!”. Kağıt üzerinde belki de ilk 6’yı zorlayacak bir kadroya sahipken, haftalardır gol bile atamayan bir Bucaspor izliyoruz.Ligin sonunda ne olursa olsun, birkaç istisna isim dışında Bucasporlu oyuncular kaybettiler! Özellikle kaptanlık pazubandı taşıyan, takıma ağabeylik edip sırtlaması gereken isimlerin, sahada kıllarını bile kıpırdatmamaları ve fark yedikleri maçlarda pis pis sırıtmaları gerçekten çok acı. Bu isimlerin kimler olduğunu herkes gayet iyi biliyor. Eskiden 90. dakikalarda attıkları deparlarla takdir toplayanlar, bu sezon rezil oldukları maçlardaki sempatik(!) ve sevecen(!) tavırlarıyla dikkat çekiyor. Tabii ki tüm sorun birkaç futbolcunun kötü performansı değil, takım olarak dökülüyor Fırtına. Fakat istek ve azimleriyle takıma örnek olması gerekirken, sahada avare avare dolaşanların sorumlulukları herkesten fazladır, kanaatimce.

6 maç kaldı. 18 puanlık müthiş yarış fikstürleri incelediğimizde görüyoruz ki işler karışık. Orduspor artık düşmeyi garantiledi diyebiliriz. Denizli’nin de çok şansı yok açıkcası. Asıl büyük kapışma Bucaspor ve Manisaspor arasında olacak gibi duruyor. İki takımın kalan maçlarına baktığımızda ilk 3 hafta Sarı-Lacivertlilerin nispeten daha rahat maçlara çıkacağını, Manisa’nın ise daha zorlu rakiplerle oynayacağını söyleyebiliriz. Rahatlıktan kastım Orduspor ve Antep’in bir hedefinin kalmamış olması. Buna karşın Manisa, Samsunspor ve Adana Demirspor gibi ilk 2 ve ilk 6 yarışındaki iddialı takımlar ile karşılaşacak. Sonrasında ise ligin kader maçını Buca’da Bucaspor’a karşı oynayacaklar. Bu haftaya kadar Bucaspor fikstür açısından daha avantajlı. Çünkü son 3 hafta, Samsun, Adana Demirspor ve Osmanlı ile oynayacaklar. Aynı haftalarda Manisaspor ise iddiası kalmayan Altınordu, Giresun ve büyük ihtimalle düşmeyi garantileyen Denizlispor ile karşılaşacak. Eğer kalan 6 haftayı bir sezon olarak kabul edersek; Bucaspor’un ilk yarıda oynayacağı 3 maçı muhakkak kazanarak, Manisaspor’un da muhtemel puan kayıpları ile yerini sağlamlaştırmak zorunda. Zira ben bu Bucaspor’un son 3 haftadan puan çıkarabileceğini düşünmüyorum. Aynı haftalarda Manisaspor’un da 9 puan alma ihtimali de hayli yüksek bir ihtimal. Yani Bucaspor, önümüzdeki 3 maçı kazansa dahi rahatlayamayacak.

Bana göre Ordu, Antep, Manisa üçlemesinde kaybedilecek bir puan, Fırtına için Spor Toto 2. Ligden grup beğenmek manasına gelir. Maalesef durum bu.

Köşe Yazısı: BucasporFan.Com | Fatih AY (www.twitter.com/fatihay94)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir