BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Fatih Ay; ” Cevap Bekleyen Sorular “

bucaspor-boca-juniorsBucasporFan sitemizin baş köşe yazarı Fatih Ay’ın “Cevap Bekleyen Sorular” başlıklı yeni köşe yazısı sizlerle…
Hikayenin başladığı yerdeyiz. Ümitlerin yeşerdiği, güzel günlerinin temellerinin atıldığı, yıllarca gediklisi olduğumuz 2. Lig’deyiz. Dramatik bir son oldu geçen sezon… Avcumuzun içindeki şansı Denizlispor’a hediye ettik. Bir 90 dakikacık adam(!) gibi oynamayı beceremedik, düştük. Hayırlısı böyleymiş şimdi ileriye bakma vakti. Osmanlı maçı sonunda yaşanan olaylarda polisin gereksiz sert tutumunu da tekrar hatırlatmadan olmaz. Otobüslerin içersine biber gazı sıkacak kadar kendini kaybetmemeli insanlar.. Yazıktır..

Aklıma takılan bir kaç soru var. Çetin Kayışlı yönetiminin cevaplandırması gereken. Öncelikle, kendisiyle tanışmışlığımız yoktur. Basından, demeçlerinden, icraatlerinden biliyorum yalnızca. Onlara göre değerlendirdiğimi belirtip sorularıma geçmek istiyorum.

-Sayın başkan sene içerisinde futbolcuların paralarının zamanında ödendiği yönünde haberler yapılıyordu. Nasıl oldu da 13 futbolcu TFF’ye “alacakları ödenmediği” için başvurabildi ?

– Yine bir açıklamanızı gördüm 1.5 milyon lira cebimden vereceğim tarzında, madem bu parayı verebiliyordunuz neden futbolcuların TFF’ye başvurmasını beklediniz ? 65 bin lira için başvuranlar oldu ?

– Bahsettiğiniz 1.5 milyon lirayı ödediniz mi ?

– Kongre kararını neden 1 ay sonraya aldınız ? Hoca, kamp, sözleşme uzatma gibi konularda yeni gelecek yönetimi zora sokmayacak mı bu durum ?

– Son olarak gecen sezon Galatasaray kulübüne satılan Umut Gündoğan transferinde, “İzmir’de geliri Bucaspor’a bırakılmak üzere bir hazırlık maçı” şartı vardı. Bunun için her hangi bir girişiminiz oldu mu ? Olduysa maç ne zaman oynanacak ?

Şeffaf ve dürüst yönetim anlayışı çok önemlidir. Bu sebeple bu soruların yanıtınü kamuoyunun, Bucaspor camiasının bilmeye hakkı olduğunu düşünüyorum. Umarım bizleri aydınlatır, soru işaretlerini dağıtırsınız.

Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Karşıyaka Buca’ya gelmeli mi ?

Yine basından duyduğumuza göre üvey evlat İzmir’in PTT 1.ligdeki temsilcisi Karşıyaka, stadı olmadığı için önümüzdeki sezon maçlarını Buca Arena’da oynayacakmış.

Öncelikle şahsi bakış açım bu mevzuda müspet yöndedir. Yani Ksk-Altay-Göztepe farketmez, keşke tüm İzmir takımlarına sahip çıksak. Hiç bir sorun olmadan maçlarını oynayıp gitseler. İlkesel olarak rekabetin şiddete dönüşmesine sonuna kadar karşıyım.

Fakat ortada bir de olumsuz olgular var. Bunları göz ardı ederek bir karar almak son derece tehlikeli sonuçlara gebe olabilir. Geçen sezon başında yine Ksk Buca Arena’da oynarken yaşanan tatsızlıkları hepimiz biliyoruz.

Taraftar dernekleri arasında bir dostluk bulunmasına, iyi niyetli mesajlar verilmesine rağmen bu olayların önüne geçilemedi. Son olarak da 2-0 mağlup olduğumuz maçta yaşanan talihsizlikler işi daha farklı bir noktaya getirmiştir. Malum onlarca kişi o maçta fişlendi, Karşıyaka’lı bir taraftar başından yaralandı, sonrasında sert açıklamalar yapıldı vs. Yani mevcut durumda Karşıyaka’nın maçlarını Buca’da oynaması bence pek hayırlı sonuçlar getirmez. Umarım yanılırım, haksız çıkarım fakat en azından böyle ince bir hususta taraftarın görüşüne başvurulmalıydı. Öyle “stadı verdik bitti” diyerek olmaz bu işler.

Fatih AY | BucasporFan.Com 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir