BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Doğan ve Piriştina’dan Önemli Açıklamalar

Bucaspor Kulübü Başkanı Ahmet Doğan, kulübün resmi sayfasından son dönemde yaşanan galibiyet primi, tesislerdeki elektrik kesintileri ve bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’da Bucaspor’a 90. yılında tam destek sözü verdi…

Ahmet Doğan’ın Açıklaması;

24 mart 2017 tarihinde kongre üyelerimizin oyları ile 90 yıllık Kulübümüzün yönetimine seçildiğimiz hepinizin malumudur.

Geldik ve ilk icraat olarak -6 puan cezası çıkan bazısı 2011 yılından beri devam eden 8 fifa dosyasının tamamını kapattık. Geldiğimizde uygulanmak üzere olan bu puan silme cezalarından yalnızca biri bile uygulansa kulübümüz küme düşecekti, bizler üstün fedakarlıklarla buna engel olduk. Takımımızın alması gereken 4 puan vardı onu da aldık ve takımımızın ligde kalmasını sağladık.

2018-2019 sezonu başında takımımızda kalan oyuncuların geçmiş sezon ödemelerini, içinde bulunduğumuz sezon anlaşmalarının çoğunu, personel ödemelerini yaptık. Belediyemiz bize destek verdi ve tesislerimizin uzun süredir yapılmayan bakımları yapıldı. Badanasından, peyzajına, temizliğinden tüm eşyaların yenilenmesine kadar ayrıntı çalışmalar yapıldı ve güzel bir kampla sezona başladık.

Sezon içerisinde türlü talihsizlikler yaşadık sonrasında ligin ikinci yarısında altyapımıza dayalı oyuncularla bucasporumuzun geleceğini teminat altına aldık altyapımızda başarılara imza atmış Aytekin hocamız ve Ekibi ile anlaşarak takımımızı hocamıza teslim ettik.

Şimdi gelelim geçen haftalarda sosyal medyada yazılan haberlere. Öncelikle bu haberlerin çıkış nedenlerinin bizlerden daha çok camiamıza zarar verdiğini ve haklı çabamızın taktir edilmediğini üzerek gözlemledik ama yine de kimseyi suçlamıyoruz bu süreçlerle ilgili. Yanlış bilgilendirildiğini düşünüyor yeni ve gerçek bir bilgilendirme yapıyoruz.

Elektrik kesintisi olduğunda Bizzat kendim TEDAŞ’a gittiğimde orda bulunan personel 40.000 TL güvence bedeli ödeyin yoksa sözleşme imzalamaz ve elektrik temini sağlamayız dediklerinde taksit yapılmasını rica ettik kendisiyle bir sonuca varamasak da sonrasında birkaç kişiden ricacı olarak 2 taksit yaptırdık, ilk taksiti ödeyip sözleşmemizi imzaladık ve elektriğimiz açtık ve şuana kadar TEDAŞ’a ödediğimiz toplam borç 600.000 TL civarında olup, şuan itibari ile TEDAŞ’a borcumuz kalmadı.

Göreve geldiğimizde kulübümüzün 300.000 TL civarında bir eLektrik borcu vardı. Yüklü bir ödeme yapıp geri kalanını taksitlendirdik. Ödeme meblağları oldukça büyük olsa da ödemelerimizi yapmaya devam ettik. Yüklü bir elektrik borcumuz varken bizden evvelki dönemlerde aylarca kesilmeyen elektrik, bizim yönetimimizde 33.000 TL’lik bir tek fatura için kesiliyorsa bu durum kesinlikle sorgulanmalı ve bu davranışın niyeti araştırılmalıdır.

Takım otobüsümüzün yazılarının sökülme mevzusu Da aynı tuhaflıktadır. Sezonluk anlaşma yaptığımız otobüs firmasına, sezonun yarısının yeni bitmiş olmasından ötürü anlaştığımız rakamın yarısından çoğunu ödedik geri kalan ödemesini ise sezon sonu ödemek üzere konuşma yaptık. Firma sahibinin tesislerden arabayı alması üzerine asbaşkanımız İrfan BAL ve Hakan ÖZDEN firma sahibini arayarak sabah kulübe gelmesini ve aracı tesislere getirmesini söyledi, sonrasında bizzat kendim akşam mesaj çektim ve cevap olarak sabah geleceğini söylemiş olsa da sabahında haberin akşamdan servis edildiğini ve gazetelere düşmüş olduğunu gördük hatta sanayide otobüsümüzün yazılarının sökülmüş resimleri aynı anda yayınlandı. Tüm bunlar organize olunmuşluğun, Bucasporumuza türlü amaç ve gayelerle zarar verilmeye çalışıldığının bir göstergesidir diyor ve insaf diyoruz. Kulübümüzü fifa nezdindeki geri dönüşsüz sıkıntılardan bir bir kurtarma gayesindeki bizlerin hak ettiği, terinin son damlasına kadar mücadele eden takımızın hak ettiği bu değil.

Herkesi kötü amaçlara bir dur diyerek 90. Yılında bu kadar cefa çeken takımıza destek olmaya davet ediyoruz.

Gelin Sancaktepe maçı hepimiz için iyi bir başlangıç olsun, Gelin sesimiz daha gür çıksın, Gelin 90. Yılımızda birlik ve beraberlikten kuvvet alalım.

 

Levent Piriştina’nın Açıklaması; 

BUCASPOR İÇİN EL ELE VERDİLER….

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile Başkanımız Ahmet Doğan Bucaspor Kulübü’nün güncel sorunlarını konuşmak ve çözüm önerilerini masaya yatırmak için bir araya geldi.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina “ Bucaspor Kulübü 90 yıllık koca bir çınar. Zor günler yaşıyoruz ve bu süreçte birlikteliğin önemli olduğunu düşünüyorum” diyerek ziyaretlerle kulübe katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Başkanımız Ahmet Doğan ekonomik ve sportif başarı yönünden zor günler yaşayan kulübümüzün, kısa vadede ödenmesi gereken borçlarına kaynak yaratmak adına Bucaspor’umuzun 90. Yılına yakışacak yemekli bir gece yapma kararı aldı.

“YAKTIĞIMIZ KIVILCIM ATEŞE DÖNÜŞECEK”

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın kulübe olan katkılarının yadsınamaz olduğunun altını çizen Kulüp Başkanımız Ahmet Doğan “Bucaspor Kulübü, sadece Buca için değil Türkiye için de vazgeçilmez bir değerdir. Ne yazık ki maddi ve sportif yönden kötü durumdayız. Bu kentin yöneticileri ve sorumluluk sahibi bireyler olarak, üzerimize düşeni yapmak için yola çıktık. Başkan Piriştina ile güzel şeyler için zemin hazırladık. Biz bir kıvılcım yakacağız ve bu ‘ateşe’ dönüşecek. Buca için elini taşın altına sokmak isteyen herkesi bir araya getirerek sinerji yaratacağız. Önceliğimiz kısa vadeli borçlar için kaynak yaratmak İstiyoruz. Bunu başaracağımızdan eminim. Çünkü Buca dayanışmanın ve kardeşliğin ön planda olduğu bir kent. Fikir ayrılıklarını, eleştirileri bir kenara bırakarak güzel şeyler yapacağımızdan eminim” dedi.

2 Comments

 1. :) Spor

  16 Mart 2018 at 14:49

  Açıklamalar açıklar, açıklar 🙂

 2. Ebrar

  16 Mart 2018 at 15:17

  Geçen sene Başkanlık Seçimi öncesinde elektrik kesintisi vardı şip diye çözdü ahmet doğan, alkış aldı başkan oldu. iki kez elektrik kesildi, üstelik yakın dönemde kulübe ciddi para gelmiş iken. sezon başında şampiyonluk parolası ile yola çıkıldı. Daha ilk haftalardan yaprak dökümü başladı erkan taşkıran batuhan işçiler ve başka oyuncular ayrıldı takımdan. Sonrasında futbolcular arasında gerginlik başladı kriz yönetilemedi. murat akyüz zafer çevik incebacak gitti. Üstelik tüm sezon alacakları için dava açtılar. Yönetim kulübü geçen sezon ortasında almış olmasına rağmen yeni sezon planlaması yapamadı. Bir sezonda ne kadar para harcanır hesabını yapmadı. Gereksiz paralar harcandı ve sezon için gerekli para hesaplanamadı o yüzden futbolculara, çalışanlara ve diğer kişilere yapılan taahhütler boş kaldı.
  Yönetim başta başkan Doğan, 2 kişiye çok güvendi ama onların ilişkilerine ses çıkaramadı, kendi hayatları dendi, kulübün onlara ihtiyacı var dendi. Sonuç vebal alındı ve o iki kişi, takımı kendi evleri gibi yönetti ve bu ilişki kulüp içinde olmaz, böyle idare olmaz diyen personeli ve futbolcuları kulüpten gönderdiler ve dönmemelerini sağladılar. Başka kulüplerde görülmeyecek hatalarla futbolcuların serbest kalması sağlandı.
  Netice, kulüpte asla düzen kurulmadı işi bilen kimse olmaması sağlanarak sadece o 2 kişinin gücü ve etkinliği hep artırıldı.
  Bu yönetim yönetmek ne bilseydi yada şuana kadar öğrenebilme tecrübesi edinebilseydi burnunun ucundaki gerçekleri görürler gereğinin yapıldığını çıkar aslanlar gibi bir başkan olarak açıklarlardı.
  Ey buca bunların hangisini bilmiyorsun. Şimdi taraftar soruyor gelen para nerde. Başkan çok verdim şimdi aldım mi diyor. O zaman boşa verdiği paraları hangi akılla vermiş dönüp bir baksın. Taraftar olarak, genç futbolcu kardeşlerimize Tek lafımız yok ama takım içinde abileri de olsa boyun eğmesinler yanlış yapanlara. Açıklasın yönetim Aldiği paraları nasıl harcadığını ama gerçek belgeleriyle. Hiç kimsenin haberi olmadan yaptıkları genel kurul gibi değil ama. Asla ve asla başka kulüplerde olmayacak şeyler bu yönetimde oldu. Bunu tüm Buca biliyor ama takım şampiyon olacak diye susuldu, ama gün geldi ki alınan ahların vebalini geçmişte olduğu gibi Bucaspor çekti. Her şey sözde. Ahde Vefa sezonunda. Hep AH alındı VEbal yüklenildi.
  Taraftarim, biletimi alıyorum, maça giriyorum. Ferdi olarak bucaspor a değer katıyorum ama az ama çok.
  ARdı ARdına yapılan açıklamalarda talihsizlikler dizisi denmiş ama bizce basiretsizliğin ortaya konmuş. Açıklamada İnsaf denmiş, insaf hakkın teslimidir. Gerçekler hakkı teslim eder. Açıklama yapılmasının istenmesi, sevdiğimiz yere düşmesin diyedir. Sevdiğimizi yere düşürene de tepkimiz bundan. Bu yönetimin inandırıcılığı kalmamıştır. Eğer düşmüyorsa bu takım aldığı vebalin azlığından değil tüyü bitmemiş çocukların emeğindendir.
  Doğruları konuşalım susmayalım artık
  Gerçekleri aramaya, sorgulamaya bize göstermeye devam ettirdiğiniz için, dik duruşunuz için
  Birgün Bucaspor Umuza Bucasporlular gelip doğru yöneteceği ve savunacağı düşüncesiyle Bucasporfan a teşekkür ederim.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir