BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Cihan Erkut; Bucaspor’u Yediler Bitirdiler

Günaydın Buca sitesi yazarı Cihan Erkut’tan ‘Bucaspor’u yediler bitirdiler’ başlıklı arşivlik bir köşe yazısı…
Türk futbolu bir ormansa bu orman içinde en değerli çınarlardan biri Bucaspor’dur. Bu ulu çınarın içini boşalttılar, dallarını kestiler ve şimdi de yakmaya çalışıyorlar.

Suyun kenarındaki diğer kulüpler bu yanan ağaca şuan aldırış etmiyor ancak bir ağaç yanarsa orman kül olur.

Bucaspor gibi bir çınara önce böcekler dadandı ve içi oyuldu. Süper Lig’e çıkan takımı baştan sona yenilediler. Milyonlarca lira harcandı. Bu para kimin cebinden çıktı kimin cebine girdi?

Mehmet Bektur ve yönetim kadrosu Bucaspor’un gelirlerine icra koyarak kaç milyon lira gelir sağladılar.

Mehmet Bektur başkanlık sonrasında ana paranın dışında kaç milyon lira faiz geliri almıştır?
Evet tekrar soruyorum. Bucaspor üzerinden kaç milyon lira faiz aldınız. Faiz, kaç milyon? Kaç milyon, faiz? Sayın doktor sanırım anladınız.

Bir de tarihi eser kaçakçıları var. Bir tarihin verdiği deneyim ve emekle oluşturulan eserler vardır. O eserler gelişir yetişir ve değerlenir?

Çimlerine kadar söktürdüğünüz o topraklardaki tarihi eserlerimizi kim kaçırdı? Kim bu eserlerimiz üzerinden servet elde etti. Cengiz, Çağlar… Bunlar bizim tarihi eserlerimizdir.

“Adam sanayici canım ne işi parayla” diyenler vardı. Adam kulüp satın aldı sanayi aklıyla orayı yönetiyor.

Ve tarfatarın son maçtaki sloganı aklıma geliyor “Burası stadyum şantiye değil”
Bucaspor kongrelerine müteahhitler odası seçimlerine girer gibi listelerle girdiler. Servetleri dudak uçuklattı. Dev şirketleri yöneten insanların kulübü her halükarda yönetecekleri düşünüldü.

Ancak sonuç ne oldu. Borcunu neredeyse ikiye katlayan ve küme düşen bir Bucaspor…
Bununla da kalmadı. Elindeki mal varlığı da sıfır bedelle serbest bırakıldı. Bit pazarına bile koysanız bu oyunculardan kar ederdiniz.
Hem milyonlarca lira yapacak futbolcular bedava gitti hem de kulüp elektrik parasını bile ödeyemez halde bırakıldı.

Müteahhitler hangi binalar için kotlardan daire çıkardı. Hangilerinin işlemleri şip şak yapıldı. Kimler banka hesabını şişirdi. “Bu arkadaş bu kadar harcadı” dedi diye kulüp kimlere borçlandırıldı. Enkaz demek bile Bucaspor için hafif kalır.

Profesyonel yönetimlerden uzak kalan bu kulübün sonu hazırlandı.

Taraftar iki defadır mali işlemlerin denetlenmesi için Cumhuriyet Savcılığa gideceğini söylüyor ancak bir henüz bir sonuç yok.

Gelire göre gider uyduran ve bunu kalem kalem yapan yönetimler, kağıt üzerinde temiz olabilir ancak yine de ısrarla sorgulanmalıdır.

Kaynak: GunaydinBuca.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir