BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Çetin Kayışlı’dan Bucaspor’a Büyük Zarar !

Bucaspor’da Çetin Kayışlı başkanlığındaki eski yönetim kaleci Çağlar Şahin Akbaba’yı 750 bin lira bedelle Karabükspor’a verdi. Mevcut yönetim ise sözleşmeyi fesih edemeyince genç kalecinin de transferi arapsaçına döndü ve Kayışlı yüzünden Seyit Mehmet Özkan’a gün doğdu…

Bucaspor’da Çetin Kayışlı başkanlığındaki eski yönetimin Karabükspor’a sattığı Çağlar Şahin Akbaba’nın ‘transferi büyük bir krize neden oldu. Buca’nın eski başkanı Çetin Kayışlı, 2017 Ocak ayındaki ara transfer döneminde Çağlar Şahin Akbaba’yı Karabükspor’a 750 bin lira bonservis bedeli karşılığında sattı.

Yapılan protokolde 22 yaşındaki kaleci, haziran ayında Bucaspor ile sözleşmesini feshederek Karabükspor’un yolunu tutacaktı.
Karabük yönetimi genç kaleci için Bucaspor’a bonservis bedeli olarak şubat, haziran ve ekim aylarında ödenmek şartıyla her ay için 250’şer bin liralık çek kesti. Eski başkan Çetin Kayışlı, alacaklarına karşılık bu parayı alırken yapılan protokol gereği de Çağlar’ın sözleşmesi 17 Haziran’da feshedilecekti. Ancak fesih işlemi gerçekleşmeyince ortalık karıştı.
Ancak Çağlar’ın Karabükspor’a transfer olması, sadece Bucaspor’un sözleşmesini feshetmesine yetmedi.

Çünkü Bucaspor ile 2012 yılında tüm bağlarını kopararak Altınordu’nun başına geçen Seyit Mehmet Özkan, Bucaspor’dan alacaklarına karşılık yaptığı protokole “Altyapıdan 5 yıl içinde başka bir kulübe transfer olacak futbolculardan alınacak bonservis bedelinin yüzde 50’si tarafıma ödenir” maddesini koydurmuştu. Karabük yönetimi de Bucaspor Başkanı Ahmet Doğan’ı arayarak sözleşmenin biran önce feshedilmesini istedi.

Doğan da Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın avukatıyla görüşerek 375 bin liralık borcu önümüzdeki yıl ödeyebileceğini söyledi.
Özkan da teklifi kabul etmeyerek protokole uyulmasını istedi.

Elazığspor’da iki yıl oynadı

Bucaspor’un 2015- 2016 sezonu öncesi 500 bin lira bedelle iki yıllığına Elazığspor’a kiralık verdiği Çağlar Şahin Akbaba, iyi bir performans gösterdi.
22 yaşındaki futbolcu bu süreçte lig ve kupa maçları dahil 36 maçta forma giydi.

Özkan’ın alacakları canlanacak

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 5 yıl önce Bucaspor’dan ayrılırken alacaklarıyla ilgili bir protokol yapmıştı. Bucaspor, Özkan’a yaptığı yatırımlar nedeniyle 7 milyon 905 bin lira borçlu çıkmıştı. Özkan Bucaspor’da kalan 85 futbolcunun satışından yüzde 50 pay almak için protokol yapmıştı. Eğer Bucaspor yönetimi, 375 bin lirayı ödemezse Özkan’ın tüm alacakları protokol gereği canlanacak, Çağlar’ın transferi de gerçekleşmeyecek.

Karabükspor dava açacak

Çağlar’nn transferinin gerçekleşmemesi halinde Karabükspor yönetimi, Bucaspor’la yaptığı protokol gereği dava açma hakkı elde edecek.
Yapılan protokolde Çağlar’ın Karabükspor’a gelmemesi halinde Karadeniz ekibi yönetimi hem Bucaspor Kulübü Derneği’ne hem de kaleci Çağlar Şahin Akbaba’ya 1.5’ar milyon lira dava açma hakkını elde edecek. Yapılan protokol de iptal olacak.

Salih’ten canı yandı

Bucaspor’dan 2012 yılında ayrılarak Altınordu’nun başına geçen Seyit Mehmet Özkan krizinin perde arkasında Salih Uçan’ın Fenerbahçe’ye transferi yatıyor. O dönem Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur, akademide yetişen genç futbolcuyu Fenerbahçe’ye 1 milyon 550 bin Euro’ya satmış ancak dönemin altyapı başkanı Seyit Mehmet Özkan’a ödeme yapmamıştı.
Salih’den gelecek bonservis ücretinin yarısını altyapıya alamayan Özkan ile yönetim arasında ipler bu yüzden kopmuştu.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir