BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

BÜT; Maratonda Birleşelim

Resmi Facebook sayfasında açıklama yapan BucasporLu Üniversiteliler Topluluğu (BÜT), tüm tribünlerin maratonda birleşmesi çağrısında bulundu…

Öncelikle kulübümüzün 3. Lig’e düşmesi ve süregelen sıkıntılı dönemler sonrasında ise tribünümüzün önümüzdeki dönemdeki durumuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duyduk.

Değerli Bucasporlular;

Kulübümüz vizyondan ve misyondan nasibini almamış insanların, yönetimlerin eline düştüğü günden beri kurtulamadığı bataklığın neticesini alıp on yıllar sonra 3.Lig’e geri dönmenin acısıyla karşı karşıya kalmıştır. Semtimizdeki matem havası yerini kaygıya ve endişeye bırakmış, şimdi ne olacak soru işareti bizleri sevdamızı paylaşan herkes gibi düşünceden düşünceye sokmaktadır.

Gerçek Bucasporluların Bucaspor eriyip biterken konuşma vakti gelmiş belki de geçmiş, kalan son sabırlar da tükenmiştir. Belki de tek umudumuz 3.Lig’in bizlere katacakları arasında birlik, beraberlik ve arınma gibi kavramların olmasıdır.

Bu bağlamda: Bucaspor’umuzu bu kötü günlere taşıyan her kim varsa Bucaspor tesislerinde, tribünlerinde ya da Bucaspor ile ilgili herhangi bir mekanda onları görmek istemediğimizi; bu kişilerle er ya da geç tarih sahnesinde hesaplaşılacağını bildirmek isteriz. Arınma dediğimiz kavramın içinde bu kişiler olduğu gibi 3.Lig’e düşmüş 90 yıllık koca çınar üzerinden rant, menfaat elde etmeye çalışan veya çalışacak kan emiciler de Bucaspor’umuzdan uzak tutulmalı; bizden uzak Allah’a yakın olmalılardır!

Gelelim birlik-beraberlik dediğimiz belki de en önemli konuya. Henüz tribün oylamamızı yapmamışken yazmak isteriz; Bucaspor tribünleri yıllardan bu yana söylediğimiz gibi TEK TRİBÜN olmalı, tüm tribünler doluluk oranını yakalayana kadar bu birliği asla bozmamalıdır. Önümüzdeki sezon böyle bir durum söz konusu olursa Bucasporlu Üniversiteliler Topluluğu olarak o tribünün en büyük destekçilerinden biri olacağımızı belirtmekten mutluluk duyarız. Bizler birlikte güzel olmakla birlikte, Buca tribünündeki hiçbir oluşumla sorunumuz olmadığını, armanın peşinden menfaatsiz koşan herkesin abimiz, kardeşimiz olduğunu(ki 3. Lig’de artık menfaat için gelenler yok olacaktır sadece gerçekten sevenler kalacaktır) bir kere daha belirtmek isteriz. Gelin üç tribün grubunu ve tüm dinamikleri kaldırabilecek olan maraton tribününde birleşelim, Bucaspor’umuzu ait olduğu yerlere yeniden yükseltelim!

Bucasporlu Üniversiteliler Topluluğu- BÜT

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir