BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un Puan Korkusu Bitti

Henrique ile de anlaşan Bucaspor FIFA’daki dosyaları kapatıp 6 yıldır kabusu haline gelen puan silme cezalarından kurtuldu…

10 ay önce Bucaspor’un başına geçen başkan Ahmet Doğan, kulübün başına bela olan ve FIFA’da 6 yıldır bekleyen alacak dosyalarının tamamını kapattı. Göreve gelir gelmez, Rickets, Jebrin, Nsaliwa, Dahmane, Carlos, Dady ve Pariente’yle uzlaşı sağlayıp, alacaklarını ödeyen Ahmet Doğan, geçen ay da 2014 yılında Mainz’dan transfer edilen Necmi Gür’ün yetiştiricilik bedeli olan 650 bin lirayı ödeyerek Buca’yı 6 puan silme cezasından bir kez daha kurtardı.

SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Ahmet Doğan, FIFA’daki 8 dosyanın ardından 154 bin dolar alacağı için FIFA’ya başvuran Luiz’le de anlaşma sağladı. Böylece Buca’nın yıllardır kabus haline gelen puan silme cezası sendromu da sona erdi.

12 MİLYON LİRA ÖDEDİ

Bucaspor Başkanı Ahmet Doğan göreve gelir gelmez sarı-lacivertli ekibin Süper Lig’de oynadığı dönemde kadrosunda yer alan Rickets, Jebrin, Nsaliwa, Dahmane, Carlos, Dady ve Pariente’yle anlaştı. Son olarak da Brezilyalı Luiz Henrique’nin 154 bin dolarlık alacağını ödeyen Doğan, kulübün önünü açtı. Doğan bu süreçte dosyaları kapatmak için 12 milyon liralık ödeme yaptı.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir