BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un Parlayan Yıldızı Hüseyin Koç

Ligin 20. haftasındaki Bucaspor – Karagümrük maçında vitrine çıkan Hüseyin Koç, daha sonraki 8 maçta eldivenleri kimseye vermedi. Hüseyin, kaleci yetiştirme problemi yaşayan futbolumuza Buca’nın hediyesi oldu…

Hüseyin Koç… Daha 18 yaşında.
Ancak O, genç yaşına rağmen güvenleri boşa çıkarmadı ve inanılmazı başararak hem altyapının gücünü gösterdi, hem de şimdiden, kaleci yetiştirme sıkıntısı yaşayan Türk Futbolu’nda A Milli Takım için kendisine rezervasyon yaptırdı. Koç şu anda, profesyonel liglerde yer alan 127 takımın kadrosunda bulunan 424 kaleci arasında, 18 yaşında en fazla forma giyen iki kaleciden biri… Hüseyin Koç gibi gelecek vaat eden bir diğer kaleci ise, halen Eyüpspor’un kalesini 24 maçtır koruyan Mahmut Demirgan.

Adeta koruma altında

Futbola 10 yaşındayken Bucaspor’un spor okullarında başlayan kaleci Hüseyin Koç, 7 yıl önce Bucaspor’un pilot takımı İzmir Demirspor’a verildi. Burada maçlara çıkan, idmanlarını ise akademide yapan Koç, 2012’de Bucaspor’a döndü.

Genç yaşına rağmen Bucaspor’un kalesine geçen Hüseyin Koç, antrenörü Gökmen Çalışkan’ın gözetiminde şimdi milli takıma hazırlanıyor. Genç kaleci, Ayyıldızlı ekibe erken rezervasyon yapmanın avantajını yaşıyor ve “Bir gün mutlaka” diyor.

Uygun: Güven veriyor

Bucaspor Teknik Direktörü Fatih Uygun, kaleci Hüseyin Koç’un, genç yaşına rağmen kalede güven verdiğini, tecrübe kazanmasıyla birlikte çok daha iyi işler yapacağını söyledi.
18 yaşındaki Koç’a ilk kez Karagümrük maçında görev verdiğini ifade eden Fatih Uygun, “Kendisine (Yaptığın hatalar benim. Başarı ise senindir) dedim. Hüseyin Koç, hergün üzerine birşeyler koyarak yoluna devam ediyor. Bucaspor’un özünde gençlere güvenmek vardır. Biz de kendisine güveniyoruz” dedi.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir