BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un Genç Golcüsü Efecan !

Her dönem altyapısından yetiştirdiği yıldız adaylarıyla adından söz ettiren Bucaspor’da U 14 liginde 35 gol atıp 22 asist yapan Efecan Barlık kategorisinde gol kralı oldu, şimdiden büyük takımların radarına girdi…

Türk futbolunun oyuncu fabrikalarından biri olan Bucaspor’da yeni bir yıldız adayı daha doğuyor.

Son olarak altyapısından yetiştirdiği 2000 doğumlu Atakan Kesgin ve 1999’lu Uğurcan Yazğılı bir çok takımın transfer gündemine girerken, sarı lacivertlilerin U 14 takımında yeni bir gol makinesi filizlenmeye başladı. U 14 liginde 35 kez ağları sarsarak gol kralı olan, yaptığı 22 asistle de takımını adeta tek başına taşıyan 2003 doğumlu Efecan Barlık yetenekleriyle göz kamaştırıyor. U 14 liginde Fırtına’nın grubunu şampiyon olarak tamamlamasını sağlayıp sarı lacivertlilerin en iyi 16 takım arasına girmesini sağlayan oyuncuların başında gelen Efecan şimdiden bir çok üst lig kulübünün gözlemcilerinin radarına girdi.

Yaşıtlarına göre çok güçlü

Bucaspor Futbol Akademisi Başkanı İbrahim Halil Ülgen, sarı lacivertlilerin İzmir ve Türk futboluna yıldız adayı çıkarma misyonunun devam edeceğini belirterek, “Efecan fiziksel yapı olarak yaşıtlarına kıyasla çok güçlü. Aynı zamanda hareketli ve çabuk. Özellikle kanatlardan gelen atakları bitirme yüzdesi yüksek. Aynı zamanda sporcu bir aileden geldiğinden kendini doğru yetiştirmiş bir genç. Gelişimini bizde sürdürecektir. Bucaspor Futbol Akademisi’nin misyonu olan oyuncu yetiştirme hedefimiz tüm hızıyla sürecek. Son olarak U 19’dan İsa Güler, Çağlayan Gülügen, Devrim Bekar, Alıç ve Ercan Aygün’ü A takıma kazandırdık. Atakan Kesgin ve Uğurcan Yazğılı’yı tüm Türkiye konuşuyor. Gençlere yaptığımız yatırımlar umarım diğer kulüplere örnek olur” diye konuştu.

Kaynak: 9 Eylül Gazetesi | Levent Arıöz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir