BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un Bitmeyen Borçları

Bucaspor yönetimi, geçen sezon FIFA tarafından verilen 2 dönem transfer yasağını kaldırmak için harekete geçerken, şok dosyalarla karşılaştı…

Yönetim, federasyona yazı yazarak alacaklı olanların dosyalarını ve ödenmesi gereken güncel borç miktarlarını öğrenmek istedi.İzmir ekibinin son 7 yıl içinde transfer ettiği oyuncuların yanı sıra bazı teknik adamlara da borçlu olduğu ortaya çıktı.

BORÇ YÜKÜ ÇOK AĞIR

Futbol federasyonu, Bucaspor’un ara transfer döneminde transfer yasağını kaldırabilmesi için yönetime 30 dosyanın bulunduğunu bildirdi. Bu alacaklı dosyaların içinde Serkan Yanık, Recep Niyaz, Berkay Samancı, Faruk Atalay, İskender Alın, Erkan Taşkıran, İrfan Başaran, Berkin Kamil Arslan, Emre Balak gibi başka futbolcularla birlikte teknik direktör Samet Aybaba’nın da dosyası yer aldı. İzmir ekibinin transferin önünü açabilmesi için en az 5 milyon lira ödemesi gerekiyor.

KAYNAK ARAYIŞI VAR

Tamam Ancak yönetimin transferin önünü açarak devre arasında istediği oyuncuları bulamayacağından dolayı yeni sezon öncesi yasağı savmayı planladığı ifade edildi. Kaynak arayışlarına giren yönetim, elde edilecek gelirle de mevcut futbolcuların alacaklarını ödeyecek.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir