BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un 3 Puanı Silindi

Bucaspor, Karşıyaka, Balıkesir Baltok, Manisa, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli Birlik ve Mersin’in Ulusal Kulüp Lisansı alamadığı için puanları silindi…

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Lisans almaya hak kazanan kulüpleri dün açıklarken verilen süreler içerisinde eksikliklerini tamamlayamayan 4’ü Ege’den olmak üzere 8 kulübe 3 puan silme cezası verdi.

Kurulun dün gerçekleştirdiği toplantı sonucunda Karşıyaka, Balıkesirspor Baltok, Bucaspor, Manisa gibi Ege kulüplerinin dışında Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli Birlik ve Mersin İdmanyurdu’nun puanları silindi. Kulüp Lisans Kurulu’nun bu toplantısında, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nın ilgili maddesi uyarınca da Ulusal Kulüp Lisansı ile ilgili diğer kulüplere eksikliklerini tamamlamaları için 30 ve/veya 60 günlük ek süre vermişti. Bilindiği üzere ismi geçen kulüplerden Karşıyaka’ya daha önce 2012-13 sezonunda yeşil kırmızılı formayı giyen Banahene’nin 56 bin 500 Euro kesinleşmiş alacağı yüzünden yine 3 puan cezası gelmişti. Böylelikle şu andaki tabloya göre 4 puanı bulunan Karşıyaka’nın cezası eksi 2’ye düşecek.

Bucaspor’un Sorunu Neydi ?

Ulusal Kulüp Lisansı’nı almaya çalışan Bucaspor yönetimini sürenin bitimine 1 gün kala ateş basmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu, lisans yenileyemeyen kulüplere verilen ek süreyi 20 Eylül’e kadar uzatmasının ardından yönetim, borçlu olduğu Alman kulübü Mainz, eski oyuncuları ve teknik direktör Samet Aybaba ile görüşerek muvafakatname istedi. Lisansı almak için hukuki, sportif, altyapı ve mali kriterleri eksiksiz yerine getirmesi gereken Bucaspor yönetimi, eski oyuncuları Serkan Yanık, Yasin Avcı, Mehmet Batdal, Faruk Atalay, İskender Alın ve teknik direktör Samet Aybaba ile görüşerek, izin belgesi istedi. Sarı-lacivertliler, muvafakatnamelerin tamamını alamadığı için federasyon 3 puan silme cezası uyguladı.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir