BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Çulcuoğlu; Birlik Olalım

Bucaspor’umuzun kaptanı Ferhat Çulcuoğlu, “Artık tribündeki bölünmeye son verip Eyüpspor karşısında Arena’yı dolduralım. Pazar günü kazanarak layık olduğumuz PTT 1. Lig’e dönmek için ilk adımı atalım” dedi…

Altı sezon aranın ardından bu yıl ikinci ligde mücadele eden Bucaspor için Eyüpspor maçı kritik öneme sahip. Son olarak 20 Nisan 2014’teki Orduspor ve 26 Nisan 2014’te oynanan Karşıyaka maçlarını kazanarak 2’de 2 yapan Fırtına, 573 gün sonra Eyüp önünde galip gelip seri yakalamak amacında. Bucaspor’un kaptanı Ferhat Çulcuoğlu da kritik öneme sahip bu karşılaşma için taraftarına destek çağrısında bulundu. Artık tribündeki bölünmeye son vermek gerektiğini dile getiren 1987 doğumlu orta saha, “Genciyle, yaşlısıyla Buca Arena’yı pazar günü dolduralım. Eyüp’ü yenerek hem seri yakalama hasretine son verelim. Hem de gözümüzü Play Off potasına dikelim” diye konuştu.

İlk 12 haftanın kısa bir özetini yapan tecrübeli futbolcu, Tolga Doğantez döneminde kadro dışı kalan tecrübeli futbolcular yüzünden 6 puandan olduklarını şöyle dile getirdi: Levent Eriş’in ardından Tolga Doğantez’in idmanı seven savaşçı yapısı takımımızla uyuşmadı. Bu sebepten deneyimli oyuncularla sıkıntı yaşandı. O dönemde oynadığımız Karagümrük ve Aydınspor maçında tecrübeli futbolcularımız takımda olsaydı çok rahat galibiyetler alırdık ve şu an 19 puanla Play Off barajının içinde olurduk”

Kaya rahat bırakıyor

Tolga Doğantez dönemindeki yoğun idman programından sonra, Suat Kaya’nın kendilerini oldukça rahat bıraktığını dile getiren kaptan Ferhat, “Futbolcuların anlayacağı dilden konuşuyor. Şu an rüzgarı arkamızda kaldık. Artık top bizde” diye konuştu.

Alternatif tıpla iyileştim

Bucaspor’daki ilk iki sezon yaşadığı müzmin sakatlıklarla hatırladığımız Ferhat, bu yıl kupa ve ligde hiç bir maç kaçırmayarak takımının istikrar abidesi oldu. Bu gelişimin sırrını alternatif tıpa borçlu olduğunu anlatan başarılı futbolcu, “Buca’ya 2013-14 sezonunun başında sakat olarak geldim. Kalçamdaki sorun sebebiyle bir çok mücadeleye ağrılarla çıktım. En iyi doktorlara gitsem de tam bir tedavi bulamadım. Geçen sezon ise İstanbul’da kortizon iğnesi yöntemiyle kalça kemiğimdeki ödemimden kurtuldum. Şu an takımım için varımı yoğumu ortaya koymaya gayret ediyorum” dedi.

Defans hataları yüzünden düştük

Geçen sezon PTT 1. Lig’den düşmelerinin sebebini defansif sıkıntılara bağlayan Çulcuoğlu, “Çok kolay goller yedik. Başkan Çetin Kayışlı’nın yaptığı fedakarlıkların karşılığını veremedik. Bu yıl da hala basit gol yeme alışkanlığımız sürüyor. Bir türlü çare bulamadık. Artık daha çok gol atarak bu handikapımızı aşmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Göztepeli değil Bucalı Ferhat’ım

Göztepe formasıyle 2008-2011 yılları arasında 2 şampiyonluk yaşayan ve taraftarların Braveheart lakabını takarak kulüple özdeşleştirdiği deneyimli oyuncu artık Bucasporlu Ferhat olarak anıldığını ifade etti. Başarılı oyuncu, “Göz Göz’de devamlı süren oyuncu sirkülasyonunun kurbanlarından biri de bendim. Bucaspor’da ise 3 yıldır istikrarlı bir şekilde oynuyorum ve artık Bucasporlu Ferhat olarak anılıyorum” dedi.

Nsaliwa’yı arıyorum

İki sezon boyunca birlikte orta sahada görev aldığı Kanadalı Tam Nsaliwa’yı bu yıl aradığını ifade eden Ferhat, “Tam daha savunmacı olduğundan kendimi özgür hissediyordum. Şimdi gerek Ahmet Tamet gerek Burakcan hücumcu orta sahalar. Bu sebepten ilk haftalarda defansif bir oyun sergilemek durumunda kaldım” diye konuştu.

Şansım Suat Kaya

Türk futbol tarihine ön libero kavramını Galatasaray’da futbol oynadığı dönemde Suat Kaya’nın getirdiğini ve bir orta saha olarak kendisinden çok şey öğrendiğini sözlerine ekleyen Ferhat, ”
Rakip ataktayken nerede durmam gerektiğini, hangi pozisyonlarda kayma yapabileceğimi ve enerjimi tasarruflu kullanacağımı bana öğretiyor. Böyle efsane bir ismin hocam olması büyük şans” ifadelerini kullandı.

Kaynak: 9 Eylül / Levent ARIÖZ

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir