BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Amele Yıldız Furkan

Bucaspor’umuzun vitrine çıkardığı 18 yaşındaki Furkan Yıldırım ailesine maddi katkı sağlamak için babası ile inşaatlarda amelelik yapıyor. Genç oyuncu Buca’dan kazandığı paranın tamamını da Adana’daki ailesine gönderiyor…

Türkiye’de futbolcu olabilmek için çırpınan, şans arayan binlerce futbolcu adayı var. Ya o şansı yakalar yoluna devam edersin, ya da yakalayamadan bırakırsın. Yakaladığın şansı bir de ailenin yaşam koşullarını iyileştirmek için inşaatlarda çalışmak zorunda kalırsan işte o zaman hayatın kıymetini daha iyi anlarsın. Kimden mi bahsediyoruz? Bucaspor’un vitrine çıkardığı 18 yaşındaki yıldızı Furkan Yıldırım’dan. Futbola Adana Ceyhanspor’da ilkokul ikinci sınıfta başlayan Furkan’ın hayat mücadelesi bize azmin zaferini anlatıyor. Furkan, daha ortaokula giderken babası Hüseyin Yıldırım ile inşaatlarda çalışmaya başlamış. Yani ailesine daha fazla destek olabilmek için küçük yaşta omuzlarına büyük bir yük alarak amelelik yapmaya başladı. Bir yandan okul, diğer yandan iş ve idman arasında daha küçük yaşta mekik dokuyan Bucaspor’un genç yıldızı ailesine daha iyi bir yaşam sunmak için 12 yaşında Antalyaspor’un yolunu tuttu. Aile özlemi yüzünden ancak 3 ay Antalya’da kalan ve Adana’ya dönen Furkan’ın başına 4 yıl önce talih kuşu kondu. Bucaspor’un futbol akademisi Adana sorumlusu Ziya Ak, yeni yıldız adayını keşfetti.

Geçmişimi unutmadım

Furkan, sezon başında önce teknik direktör Levent Eriş’in ardından Tolga Doğantez’in şimdi de Suat Kaya’nın vazgeçilmez oyuncusu oldu. Görev yaptığı 8 maçın 6’sında sahaya ilk 11’de çıkan orta saha oyuncusu Furkan, “Geçmişimi hiç unutmadım. Sezon bitiminde memlekete dönerek babamla inşaatlarda çalışmaya devam ettim. Bazen futbolu bırakma noktasına bile geldim. Vazgeçtiğim anda ailemin durumu aklıma geldi. Çünkü futboldan kazanacağım parayla aileme daha iyi bir hayat sürdürmek zorundayım. Şimdi Bucaspor’dan kazandığım bütün parayı aileme gönderiyorum. Hayallerim var” dedi.

Evi kendileri yapmış

Hayatın yükünü daha küçük yaşta üzerinde taşıyan Bucaspor’un yıldızı Furkan, Adana Ceyhan’daki iki katlı evlerini de kendilerinin yaptığını söyledi. Aile içinde imece usulüyle çalıştıklarını ifade eden Furkan, “Amcamın yanısıra babam Hüseyin, annem Çiğdem, abim Mesut ve küçük kardeşim Hakan Yıldırım’la birlikte çok alın teri döktük. Evin her tuğlasında anımız var. Bucaspor ile bir şans yakaladım. Bunu da en iyi şekilde değerlendireceğim” diye konuştu.

Süper Lig ekipleri takipte

Bucaspor’un transfer yasağı nedeniyle yakaladığı şansı iyi değerlendiren Furkan, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Bursaspor’un takibine girdi.

Kaynak: Yeni Asır / ŞERAFETTİN ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir