BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Buca’nın 7 Hocalı Mehmet’i

Bir çok kez kadro dışı kalmasına rağmen yeteneği sayesinde her yeni gelen teknik adamın affettiği Mehmet İncebacak, Bucaspor’umuz da 7. antrenörünü eskittikten sonra Suat Kaya’yla ilk sınavında Gümüşhane önünde performansıyla kalitesini gösterdi…

Disiplinsiz hareketleriyle bir çok kez kadro dışı bırakılan Bucasporlu Mehmet İncebacak, yeteneği sayesinde gelen her yeni teknik direktörün gözbebeği olmayı başardı. Fırtına kariyerindeki 7. antrenörünü eskiten İncebacak, Suat Kaya’yla ilk sınavında oynadığı güzel futbol ve attığı golle kalitesini gösterdi. Son olarak Tolga Doğantez yönetiminde takımdan uzaklaştırılan 24 yaşındaki orta saha, Suat Kaya’nın teknik patronluğa gelmesinden sonra affedilmesiyle Gümüşhanespor galibiyetinin mimarlarından oldu.

Yeteneğiyle bir çok kulübün dikkatini çeken, hatta 2008 yılında Beşiktaş’a imza atan 24 yaşındaki futbolcu, Buca döneminde bir çok takımdan transfer teklifi almasına rağmen yuvasını terketmedi. İncebacak, 2010 yılından bu yana Fırtına’nın A takımıında Bülent Uygun, Samet Aybaba, Sait Karafırtınalar, Kemal Kılıç, Mustafa Bahadır, Tolga Doğantez ve Levent Eriş’le birlikte çalıştı. Genç oyuncunun yakın zamanda yaşadığı problemler şu şekilde:

Ağustos 2014: Melih Vardar ile birlikte Mehmet İncebacak disiplinsiz davranışları sebebiyle kadro dışı kaldı. Eylül 2014’te Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya’nın kulüpten ayrılmak istediği için Erzurum kampında kadro dışı bıraktığı orta saha oyuncusu Mehmet İncebacak affedildi. İncebacak o sezon 27 lig maçında forma giydi.

Mart 2015: Bucaspor’un Antalyaspor’a sahasında 3-0 yenildiği maçta oyundan alındığı için eldivenlerini yere fırlatan Mehmet İncebacak’a uyarı ve 6000 TL ceza verildi. İncebacak’ın yanında Erkan Taşkıran ve Civar Çetin’in U 21 takımda oynaması kararı verildi.
Ağustos 2015: Mehmet İncebacak’ı Yeni Malatyaspor ve Giresunspor transfer etmek istedi. Bucaspor, 2016’da sona erecek İncebacak’ın sözleşmesini uzattıktan sonra kiraya vermek istedi. Genç oyuncunun sözleşme yenilemeye sıcak bakmayınca yönetim 500 bin TL bonservis ücreti istedi.

Eylül 2015: Teknik Direktör Levent Eriş 14 Eylül’de genç futbolcunun stadı izinsiz terk ettiği, akşam maç bitiminde de Kaynaklar Tesisleri’ne gitmediğini açıklandı. Teknik direktör Levent Eriş’in bu davranışları yüzünden Mehmet’i kadro dışı bırakma kararı aldığı bildirildi.

8 Ekim 2015: Tolga Doğantez, sağlık sorunları bulunmadığını ve oynamak istediklerini söyleyen Emre Şahin, Burakcan ve Yasin’e çok sert karşılık verip antrenmandan kovarken kadro dışı bırakıldıklarını söyledi. Bu konuya tepki gösteren Mehmet İncebacak’la birlikte 10 futbolcu kadro dışı bırakıldı.

Kaynak: 9 Eylül Gazetesi / Levent Arıöz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir