BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’un 15’lik Golcüsü

Türkiye’de en iyi alt yapı sistemine sahip takımlardan biri olan Bucaspor’umuz, yetenekleri bir araya toplayan ve Türk futboluna kazandıran akademik bir takım görüntüsüyle dikkat çekmeye devam ediyor…

Watch video!

Bucaspor’umuzun alt yapısındaki Muhammet Arslantaş şimdiden geleceğin yıldız adayı olarak gösteriliyor.

Hakan Çalhanoğlu gibi Bayburtlu bir dünya yıldızı daha mı geliyor?

Bucaspor altyapısında oynayan 15 yaşındaki Bayburtlu ‘ın gol istatistikleri müthiş.

2008 yılında ailesinin göç ettiği Tekirdağ’da önce Fenerbahçe Futbol Okulu’na giden sonraki yıllarda Fenerbahçe, Galatasaray ve Kasımpaşaspor’un altyapı seçmelerini kazanan ve eğitimi açısından şartları daha iyi olduğu için Bucaspor’u tercih eden Muhammet Arslantaş, geçtiğimiz yıl Altınordu, Karşıyaka, Altay ve Göztepe gibi takımların da yer aldığı Ege Turnuvası’nda 29 golle gol kralı oldu. Ege Bölgesi’nin şampiyonu olarak Antalya’da gerçekleşen Türkiye Finalleri’ne katılan Bucaspor’u sırtlayan Muhammet, 5 golle yine turnuvanın gol kralı oldu.

Oynadığı maç sayısından daha çok golü var

Bayburtlu genç yıldız Arslantaş, geçtiğimiz yıl başladığı Bucaspor kariyerinde oynadığı maç sayısından çok golü var. Geçtiğimiz yıl Akademik U14 Ligi’nde 28 maçta 29 gol, yine Akademik U14 Ligi Türkiye Finalleri’nde ise 4 maçta 5 gol kaydetti. Halen Akademik U15 Ligi’nde Bucapsor forması giyen Muhammet Arslantaş, 12 maçta 15 gol attı.

Babası da aktif futbolcu

Kendisi de Kurtuluşspor’da futbol oynayan baba Ahmet Arslantaş, Muhammet’in küçük yaşlardan itibaren futbola olan yeteneğini bildikleri için futbolla ilgili tüm seçmelere çocuğunu götürdüğünü söyledi. Oğlu hakkında açıklamalarda bulunan baba Ahmet Arslantaş, “Muhammet’in futbolda geleceği var. Bunu benden çok bugüne kadar çalıştığı tüm hocaları söylüyor. İnşallah yetişir ve Hakan Çalhanoğlu gibi Bayburt’umuzun adını dünyaya duyurur” diye konuştu.

Kaynak: Haberler.Com

Bayburtlu genç golcü, Çalhanoğlu’nun izinde!

Adı Muhammet Arslantaş… 27 Ocak 2001 doğumlu… Bayburtlu 15 yaşındaki oyuncunun performansı şimdiden parmak ısırtıyor, geleceğin yıldız adayı olarak gösteriliyor…

Bucaspor altyapısında oynayan 15 yaşındaki Muhammet, istatistikleri ile şimdiden dev golcülerin bile kıskanacağı bir tablo çiziyor, Türk futbolunun yeni yıldızı olabileceğinin sinyalini veriyor.

Akademi U14 Ligi’nde 28 maçta 29 gol atan, Türkiye Finallerinde ise 4 maça çıkıp 5 gol kaydeden, halen devam eden Akademi U15 Ligi’nde ise 12 maça çıkıp 15 gole ulaşan genç oyuncu, adeta “gol makinesi” gibi işliyor.

Genç yaşta gol kralı

Altınordu, Karşıyaka, Altay ve Göztepe gibi takımların yer aldığı Ege Turnuvası’nda 29 golle gol kralı olan, Ege Bölgesi’nin şampiyonu olarak Antalya’da gerçekleşen Türkiye Finalleri’ne katılan ve Bucaspor’u burada da sırtlayan Muhammet, 5 golle yeniden gol kralı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi bildi.

Oynadığı maç sayısından çok golü var

2008 yılında ailesinin göç ettiği Tekirdağ’da Fenerbahçe Futbol Okulu’na giden, daha sonra Fenerbahçe, Galatasaray, Bucaspor ve Kasımpaşa altyapı seçmelerini kazanan, eğitimi açısından şartları daha iyi olduğu için Bucaspor’u tercih eden Muhammet Arslantaş, oynadığı maç sayısından fazla golü olan ender futbolculardan biri durumunda.

Bayburt’tan yeni bir Çalhanoğlu mu?

Bilindiği gibi Almanya’da Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu, Bayburt şehrinin gururu durumunda. Ancak Bayburtlular şimdilerde, ileride bir futbol yıldızıyla daha gurur duyabileceklerine inanarak heyecanlanıyorlar.

Kendisi de Kurtuluşspor’da futbol oynayan baba Ahmet Arslantaş, Muhammet’in küçük yaşlardan itibaren futbola olan yeteneğini gördüklerini, futbolda geleceğinin olduğunu ise çalıştığı tüm hocalarının söylediğini kaydederek ekliyor; “İnşallah Hakan Çalhanoğlu gibi Bayburt’umuzun adını dünyaya duyurur”.

Genç yıldızın bu performansını devam ettirmesi ve şansının da açık olması durumunda, okuduğunuz haberdeki genç futbolcunun ismini ilerleyen yıllarda da sıklıkla duyacağımız aşikar.

Kaynak: Ajanspor

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir