BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’umuz da Değişim Fırtınası

FB_IMG_1438329959733Geçen sezon PTT 1’inci Lig’den düşen Bucaspor’umuz, 2015-2016 öncesi büyük değişim fırtınası yaşadı…

Yabancı futbolcular statü gereği 2’nci Lig’de oynayamadığı için takımdan ayrılırken, pek çok futbolcu da kulüpteki kriz yüzünden Bucaspor’a veda etti. Giden isimlerin ardından kadro değeri 6.7 milyon Euro’dan 4.7 milyon Euro’ya, yaş ortalaması da 28’den 22.7’ye indi. Deneyimli isimler Nsaliwa, İskender, Zafer, Erkan, Emin, Gökhan ve Çağrı’nın ayrılmasından sonra takımın en yaşlısı 27 yaşındaki Ferhat oldu.

Transfermarkt’ın verilerine göre 700 bin Euro piyasa değeri ile en pahalı oyuncu konumundaki Zafer’in gitmesinden sonra en pahalı oyuncu unvanı 500 bin Euro’luk Emre Şahin’e geçti. PTT 1’inci Lig’de kemikleşen ilk on birinden toplam 7 futbolcuyu kaybeden sarı lacivertlilerde sürekli oynayan isimlerden sadece kaleci Ömer, stoper Tahacan, orta saha Ferhat ve Emre kaldı. 4 Ağustos’ta olağanüstü genel kurula gidecek Çetin Kayışlı başkanlığındaki yönetimin de değişmesi ihtimaller arasında.

Kaynak: Haberler.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir