BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’umuz da Çağlar Yolcu

Bucaspor-çağlar-şahin-akbabaBucaspor’umuzun genç kalecisi Çağlar Şahin Akbaba için Süper Lig ekibi Bursaspor, resmi teklifte bulundu…

Geçen sezon vitrine çıkan ve oynadığı 15 maçta gösterdiği performansla geleceğin en iyi kalecileri arasında gösterilen 20 yaşındaki file bekçisini Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın çok istediği belirtildi.

Başkan Çetin Kayışlı, Bursaspor’un yaptığı teklifi doğrularken, Çağlar için bir bonservis bedeli belirleyeceklereni kulübün menfaatleri doğrultusunda bir karar vereceklerini söyledi.

2006 yılında Bucaspor Futbol Akademisi’nde futbola başlayan Çağlar Şahin Akbaba, 2012 yılında profesyonelliğe geçiş yaptı. Çağlar’ı geçen sezon da bir başka Süper Lig ekibi Başakşehir istemiş, 900 bin lira bonservis bedeli vermesine rağmen, Bucaspor yönetimi, teklif edilen bedeli az bularak transfer gerçekleşmemişti.

Özkan’a sordular

Bucaspor yönetimi, 2012 yılında Bucaspor Futbol Akademisi’nden ayrılan ve Altınordu A.Ş.’ye geçen başkan Seyit Mehmet Özkan’a Çağlar’ın satışıyla ilgili olarak mektup yazdı. Buca’dan alacağı olan Özkan ile yapılan anlaşmada Bucaspor Futbol Akademisinde yetişen ve Bucaspor’da o dönem kalan 28 profesyonel futbolcunun herhangi bir kulübe 5 yıllık süreçte satılmasından elde edilecek gelirin yüzde 50’si Özkan’a ödenecek. Eğer Özkan isterse Bucaspor yönetiminin belirlediği bonservis bedelinin diğer yüzde 50’sini ödeyerek Çağlar’ı alabilecek.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir