BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucasporlu Oyuncular; Canımız Tehlikede

Bucaspor’umuz da Sivas Belediyespor yenilgisinin ardından Adnan Menderes Havaalanı’nda saldırıya uğrayan Erkan, Mehmet, Murat, Veli, Emre Toraman, Emre Özkan, Zafer, İlyas, Emin ve Okan polise başvurdu ve resmen can güvenliği tutanağı tutturdu…

Ekonomik krizin yarattığı problemler, futbolcuların antrenman boykotu, kongre kararı ve son genel kurulun mahkeme tarafından iptal edilmesi derken, Bucaspor’da yine bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Futbolcular, taraftarlardan aldıkları tehditler nedeniyle emniyete “Bizi koruyun” başvurusu yaptı. Primlerini alamadıkları gerekçesiyle geçen ay 12 gün idman boykotu yapan ve bu dönemde mağlup oldukları Sivas Belediyespor deplasmanı dönüşünde Adnan Menderes Havaalanı’nda 30 kişilik bir taraftar grubunun saldırısına uğrayan futbolcular, şimdi de tehdit edildikleri gerekçesiyle resmen polise başvuru yaptı. Sosyal medyada “Her adımınızda peşindeyiz. Herhangi bir yerde hakkınızı veririz. Herkese mermi!” yazılarını paylaşan Ultras Buca Genç adlı taraftar grubunun, kendilerini yüz yüze de tehdit etmesi üzerine durumu adli boyuta taşıyan Erkan Taşkıran, Mehmet İncebacak, Murat Akyüz, Veli Kızılkaya, Emre Toraman, Emre Özkan, Zafer Çevik, İlyas Çakmak, Emin Aladağ ve Onur Alkan, Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Buca Polis Merkezi’ne giderek, “can güvenliklerinin olmadığını” bildirdi ve durumu tutanakla resmiyete döktü.

TALEPLER İNCELEMEDE

Taraftarlardan tehdit aldıklarını belirterek, polis merkezinde “Can güvenliği izleme formu” dolduran, 10 futbolcu, iş adresi olarak Olduruk Mevkii Turgut Özal Caddesi Bucaspor Tesisleri Buca Kaynaklar’ı gösterdi. Cumhuriyet Savcılığı’nın da 10 futbolcunun talebini incelemeye aldığı öğrenildi.

İKİŞER İKİŞER GİDİP FORM DOLDURDULAR

Futbolcular polis memuru tarafından verilen can güvenliği formunu ikişer kişi halinde doldurdu. Formda yazılı olan, “Koruma kararnın kapsam ve içeriği hakkında bilgi edindim, şiddet ve tehlikenin varlığı halinde arayabileceğim telefon numaraları tarafıma bildirildi. Şiddet ve tehlikenin varlığı halinde belirtilen acil çağrı numaralarından emniyet birimlerini haberdar edeceğim” diyerek imzaladılar.

ACİL DURUMDA ARANACAK TELEFONLAR VERİLDİ

Bucasporlu futbolculara, emniyete yaptıkları müracaatta, Polis imdat, polis merkezi, ilçe emniyet müdürlüğü, bölge asayiş ekiplerine ait telefon numaraları verildi. Futbolcular bununla ilgili formları imzaladı.

TEHDİTLERİ DUVARA YAZDILAR

Bucasporlu futbolculara Adnan Menderes Havaalanı’nda saldıran taraftarların öfkesi duvara yazdıkları tehdit yazılarıyla da sürdü. Bazı taraftarlar “Tesis mi basalım, topçu mu dövelim? diye yazarak gözdağı verdi.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir