BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’lu Futbolcunun Ölüm Davasında Karar Çıktı !

Bucasporlu futbolcunun ölüm davasında karar çıktıİzmir’de yaşanan kazada ölen Bucaspor’un U17 takımının oyuncusu Ömer Teymur’un İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmasında karar çıktı…

Son duruşmada aracı kullanan 16 yaşındaki F.A. 4,5 yıl hapis cezasına çarptırılırken, aynı davada yargılanan 17 yaşındaki B.Ş. ve araç sahibi Salih Ö. beraat etti.

İzmir’de meydana gelen trafik kazasında, Bucaspor’un U17 takımının oyuncusu Ömer Teymur’un ölümüne neden olmakla suçlanan 16 yaşındaki sürücü F.A. ile direksiyona müdahalede bulunduğu iddia edilen 17 yaşındaki B.Ş. ve araç sahibi Salih Ö’nün yargılandığı davada karar çıktı. İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan son duruşmaya katılan sanıklardan B.Ş., futbolcuları korkutma maksadıyla şaka yaptığını ifade etti.

“ŞAKANIN ÖLÜMLE SONUÇLANABİLECEĞİ AKLIMA GELMEDİ”

Sanık B.Ş., “Ömer Teymur üç futbolcu arkadaşı ile birlikte gece kahveye geldi. Burada bir süre kaldılar. Sonra yurda giriş erken olduğu için gitmeleri gerektiğini söyledi. O saatte kulübe ulaşım olmadığı için 16 yaşındaki arkadaşım F.A.,kendilerini götürebileceğini söyledi. Kahve sahibine ait yük taşıma aracı kapalı kasa kamyonetle üç futbolcuyu götürürken, futbolcuları korkutma maksadıyla direksiyonu sağa sola çevirdim. Ön tekerlek çukura denk gelince araç takla attı. Amacım şaka yapmaktı. Yaptığım şakanın ölümle sonuçlanabileceği aklıma gelmedi” dedi.

Yaşı küçük sürücü F.A.’de arkadaşının ifadesini doğruladı. Mahkeme, ehliyetsiz aracı kullanan 16 yaşındaki F.A.’yı 4,5 yıl hapis cezasına çarptırırken, aynı davada yargılanan 17 yaşındaki B.Ş. ve araç sahibi Salih Ö. hakkında beraat kararı verdi.

ÖLEN FUTBOLCUNUN ABİSİ KULÜP YÖNETİCİLERİNİ SUÇLADI

Kardeşinin ölümünden Bucaspor Kulübü yöneticilerini sorumlu tutan ağabey Metin Teymur, “Yaklaşık 2 yıl önce Bucaspor’lu yöneticiler gelecek vaad ederek kardeşimi konaklamalı tesislerine götürdü. Çocuk yaşta olan kardeşim 16 Mart 2015 tarihinde 16 yaşında birinin kullandığı yük taşıma aracında kaza sonucu vefat etti. Kazanın olduğu yer kulüp tesisinden yaklaşık 700 metre ilerde. Bu kaza aracında kardeşimden ayrı üç Bucaspor’lu çocuk yaşta futbolcu vardı. Kulüp çocuk yaşta olan ve konaklamasını da üstlendiği kardeşime sahip çıkmamıştır. Futbolcu çocukların defalarca kulüpten ayrılmasına göz yummuştur. Kardeşimin ölümünden Bucasporlu yöneticiler sorumludur. Ayrıca bir gün arayıp acımıza ortak olmamışlardır. Sorumlu yöneticilerin yargılanması için suç duyurusunda bulundum” dedi.


Kaynak: Haberler.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir