BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Yönetim Kamuoyunu Bilgilendirdi

2.Lig Kırmızı Grup’ta sıkıntılı günler geçiren, elden kaçan oyuncuların yanı sıra yaşanan elektrik kesintisiyle birlikte Akademi’nin de gelir kaynaklarının durmasıyla bir bardak suya muhtaç hale gelmesi nedeniyle taraftarların tepkisini çeken Bucaspor yönetimi, kulüp resmi Facebook sayfasından kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu…

İşte o açıklama;

Takımımızdan Buca Belediye Başkanımız Sayın Levent Piriştina’ya Ziyaret

Takımımızla bugün Buca Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ederek maddi, manevi destekleri için teşekkür ettik. Bir çok konuda her türlü desteği esirgemeyen Sayın Belediyemize tekrar teşekkür ederiz. Ancak bu birliktelik yalnızca yönetimimiz, yalnızca belediyemizin kenetlenmesi ile sağlanamayacak kadar yıpranmış bir haldedir.

Halimizi kısaca özetlememiz gerekirse, Yönetim olarak görevi devraldığımız Mart 2017 tarihinde Kulübümüz hem kümede kalma mücadelesini devam ettiren hem de uluslararası arenada 40 puana kadar puan silme ve sonrasında küme düşürme kararları ile karşı karşıya olan, marka değerini zedelenmiş bir durumda idi. Dışarıdan görünmüyor olsa da kulübümüz fifa nazarında ötelenmeyecek, kulübün devamını bile riske sokacak sıkıntılar içerisindeydi. Bazıları 2009 yılından bugüne kadar gelen ancak son seviye itibarı ile çözülemez durumda olan dosyalarının bazıları tamamen kapatılırken bazıları da yapılandırılarak ciddi bir kısmı tarafımızca ödendi.

Victor Mendy, Torric Jebrin, Carlos Fernandes, Muhammed Dahmane, Tamandani Nsaliwa, Rickets, Mainz dosyaları tamamen ödenerek dosyaları kapatıldı. Bugüne kadar yalnız FİFA dosyalarına bile büyük bir ödenek ayrıldığının da bilinmesini isteriz. Kevin Pariente, Eduardo Fernandes Pereira Gomes ve Luiz Henrique dosyaları ile uzlaşı görüşmeleri yapıldı ve dosyalar üzerinden taksitlendirmeler yapıldı.

Göreve gelindiğinde uzun süredir devam eden elektrik borcu (600.000 TL civarında geçmişten gelen borç ödenerek) kapatılmış ve taksitler aksatılmadan ödenmiştir. Ancak geçtiğimiz hafta ilgili elektrik kurumu tesisimizin elektiriğini keserek 40.000 TL tutarındaki güvence bedelini ödeyip sözleşme yenilemezsek tarafımıza elektrik gönderilmeyeceğini bildirmiş ve futbolcularımız bu süreçte zorunlu olarak Buca ilçesinde konaklamış idmandan idmana tesise gelmiş ve ciddi bir zorlu hafta geçirmiştir. Sonrasında bu güvence bedeli ve 42.000 TL tutarındaki ödeme totalde 82.000 TL olarak tarafımızca ödenmiştir. Öncelikli olarak her şartta kazanmasını bilen, tutkuyla savaşan takımımıza da yeri gelmişken minnettarlığımızı sunmayı borç biliriz.

Büyük bir hevesle beklediğimiz Galatasaray kupa müsabakasında taraftarımızın yaşadığı yoğun mağduriyeti gidermeyi, para kazanmaya tercih ettiğimiz için kapılar taraftarımıza açılmış ve elde edilen gelir yaklaşık 80.000 TL olarak kaydedilmiş, bu da maçın kendi masraf ve harcamalarına (polis ücretleri, kumanyalar, özel güvenlik ücretleri, stad çalışan ücretleri vs) ancak yetmiştir.

Büyük bir şans ile alt yapımızdan gelen oyuncularımız ve alt yapımızdan gelen hocamız sezon başından beri hiçbir sıkıntı yapmaksızın çalışan ve her koşulma kazanma sevdalısı olan takımımızla çabuk kaynaşmış ve güzel bir uyum ve birliktelik yaşanmıştır. Bu bizleri yaşadığımız zor şartlara adapte eden en büyük unsurdur. Alt yapımız ile bu kadar beslenen kulübümüz alt yapıya da maddi, manevi destek olmaya çalışsa da bu çabalarının yetersiz kaldığını ve futbolcu fabrikası olan alt yapımızın da ciddi bir desteğe ihtiyacı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Kulübümüz desteğini esirgemeyen buca belediyesi ve cefakar bucaspor taraftarının haricinde bir destek görmeyip yalnızlığına terk edilmiştir. Artık Buca halkını, Bucaspor ileri gelenlerini, Geçmiş Bucaspor Başkanlarını, Geçmiş Buca Belediyesi başkanlarını, İzmirli sporseverleri, Türkiye Kupasının süper lig kulübünü eleyebilen, birbirine kenetlenmiş bu oyunculara ve artık ciddi anlamda yıpranmış bizlere önce manevi sonra da maddi destek olmaya çağırıyoruz.

Bu futbolcu fabrikasının bacası sönmesin, gelin Bucaspor’umuz sizlerle şahlansın…

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir