BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Krize Piriştina El Koydu

Bucaspor Kaynaklar Tesisleri’ndeki sahaların iyileştirme çalışmalarının yanı sıra puan silme cezasına yol açabilecek futbolcu borçlarının da ödenmesi konusunda talimat veren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kongre öncesi seferberlik çağrısı yaptı…

Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup’ta zor günler geçiren ve maddi zorluklarla boğuşan Bucaspor’da yönetim olağanüstü kongre kararı alırken, kongre tarihini 17 Mart olarak belirledi.

Başkan Çetin Kayışlı, gelinen noktada kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek, “24 Aralık 2014 tarihinden bu yana tüm zorluklara göğüs gelerek kulübü yönetmeye çalıştım. Artık benim dinlenme zamanım geldi. Arkamdan atıp tutanları mart ayında göreve bekliyorum” açıklamasının ardından bu kez Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’dan detaylı bir açıklama gelmedi.

‘Bu iş ekip işidir’ vurgusu yapan Piriştina, “yeni adaylar, taraftarımız ve Bucalılar ile birlikte bu sıkıntıların hepsini aşacağız” ifadelerini kullandı. Başkan sahaların iyileştirme çalışmalarının yanı sıra puan silme cezasına yol açabilecek futbolcu borçlarının da ödenmesi konusunda talimat verdiğini açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bu iş ekip işidir, sıkıntıları aşacağız

İlçemizin gurur kaynağı Bucaspor zor günlerden geçmektedir. Bizlerin bir buçuk yıldır yaptığı uyarılar ve Kulübümüzün Başkanı Sayın Çetin Kayışlı’nın bu süreçte göstermiş olduğu tüm çabaya rağmen bugün gelinen nokta göstermiştir ki bu iş bir ekip işidir.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında bugüne gelindiğinde ise içimizi acıtan olaylara tanık olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Ancak her kara günün sonunda gün yeniden doğar. İnanıyorum ki mevcut başkan, yeni adaylar, taraftarımız ve Bucalılar ile birlikte bu sıkıntıların hepsini aşacağız.

Bunları duymak bizi kahretti!

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı ile bir araya gelerek yaptığımız görüşmede yönetimden para toplanamadığı, kulübün çıkmaza girdiği, eski futbolcular Dady ve Carlos’un alacaklarının ödenememesi nedeniyle verilen cezadan dolayı -6,-6 olmak üzere toplamda 12 puanın silinmesi durumunda takımın küme düşeceği, bu durumda çaresiz kalınacağı söylendi. Başkan Kayışlı ile birlikte görüştüğümüz futbolcu Emre Toraman da Olduruk’ta antrenman yaptıkları sahaların üzerinde yürünemeyecek kadar kötü olduğunu aktardı.

Bu görüşmenin sonrasında Bucaspor Futbol Akademisi yöneticileri ile yaptığımız görüşmede ise çocuklara yemek çıkarmakta, takımı maçlara götürecek araçlara mazot dahi almakta zorlandıkları, akademinin faaliyetlerini sürdürme noktasında tıkandıkları aktarıldı.

Bunları duymak, Buca’ya ve Bucaspor’a gönül vermiş bizleri kahretti. Bugüne kadar haklı çıkmaktan böylesine acı duyduğum bir durumla karşılaşmamıştım. Kulübümüz için böylesine önemli bir dönemde sorumluluk ve görev hepimize düşmektedir.

O paralar ödenecek, puan silinmeyecek!

Tuttuğum takım ve kente karşı olan sorumluluğumun bilinciyle ilk adımda, Bucaspor Futbol Akademisi’nin 120 sporcusunun tüm gıda, mazot ve ulaşım ihtiyacının karşılanması için talimat verdim. Kulübün Olduruk’taki antrenman sahalarının bakım ve tamiratları için Belediyemizin ilgili birimleri tarafından gerekli fizibilite çalışması yapılmış olup, yaklaşık yarım milyon lirayı bulan iyileştirme çalışmasının başlanması için de talimat vermiş bulunmaktayım. Futbolcuların ödenememiş olan primlerinin 125 bin liralık bölümünün ödenmesi için de gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Kulübün, eski futbolcuları Carlos ve Dady’ye olan borçları konusunda da futbolcuların avukatları Nihat Güman ve Nelson Suarez ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, yapılandırılan borç toplamının, 12 puan silinmemesi için gerekli olan 200 bin liralık kısmının ivedilikle ödenmesi noktasında mutabakata vardık. Böylelikle “puan silme” cezasını da engellemiş olacağız.

Destek çağrısı

Buradan camiaya bir çağrı yapmak istiyorum. “Fırtınalar”a gönül vermiş herkesi ama herkesi kulübe destek olmaya çağırıyorum. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina olarak ben başta olmak üzere tüm Buca Belediyesi ailesi, gururumuz ve onurumuz Bucasporumuz için imkanlarımızı seferber etmiş bulunuyoruz.

Özet olarak, Bucasporumuzun fedakar futbolcularının primlerinin ödenmesi, Olduruk’taki antrenman sahalarının, sorumluluğumuzdaki Arena Stadı standartlarına getirilmesi, geleceğimiz, umudumuz Akademi’deki yavrularımızın sorumluluğu ve giderleri, yabancı futbolcuların ödemelerindeki sıkıntılar giderilerek, 12 puanın silinmesi, dolayısıyla da ligden düşme tehlikesi durdurulmuştur.

Kamuoyunda da bilindiği üzere bir önceki kongrenin iptali için üyeler tarafından açılmış bir dava mevcut olup; mahkeme tarafından alınacak iptal kararına meydan vermeden yönetim tarafından genel kurulun iradesine gidilmesi memnuniyet vericidir. İnanıyorum ki 17 Mart 2017 tarihinde yapılacağı ilan edilen, demokratik ve yasal Olağanüstü Genel Kurulun sonucunda seçilmiş yönetim çok daha iyisini yapacaktır. Biz de oluşacak yeni yönetimle birlikte Bucasporumuza desteğimizi devam ettireceğiz.

Her ne kadar “Kulüp belediyenin sorumluluğu değil” diye düşünenler olsa da “Bucaspor hepimizin sorumluluğudur” diyor; ellerinden gelen katkıyı Kulübümüze sağlayan Bucaspor Başkanı ve yönetimine, geçmiş dönemlerde katkı koyan tüm Bucasporlulara teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar çeşitli vesilelerle yaptığımız ayni ve nakdi desteğimize ilave olarak; bugünkü şartlarda, tüm Bucasporluların, bizlerin başlattığı bu seferberliğe, yönetimin oluşması ve Kulübün yaşatılması sorumluluğunu üzerlerine alarak katılmalarını bekliyorum.

Bucasporumuzla nice şampiyonluk kupaları kaldırmak dileğiyle…

Forza Buca
Levent PİRİŞTİNA
Buca Belediye Başkanı

2 Comments

  1. Bucasporlu35

    22 Şubat 2017 at 13:01

    Biz bu açıklamayı çok daha önce bekliyorduk ama geç olsun güç olmasın diyelim. Yönetim ile belediye arasındaki uyuşmazlık ve yönetimin kötü gidişatı zaten gözler önündeydi. Levent Piriştina’nın çıkaracağı adayın arkasındayız.

  2. Buca35

    22 Şubat 2017 at 17:55

    Şaka gibi ama gerçek. Şükür sonunda olması gerekenler yapılıyor. Nazar değmesin. Çetinin pislikleri neler cıkacak merak ediyorum? Nasıl temizlenecek?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir