BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Elektrikler Kesildi

Bucaspor’da Çetin Kayışlı başkanlığındaki yönetimin Ocak ayında yapılandırdığı elektrik borcunun taksitlerini ödenmeyince Gediz A.Ş. Kaynaklar Tesisleri’nin elektriğini kesti. Elektrik panosuna tarih verip, “Dikkat borçtan kesildi” tabelası asıldı…

Bucaspor camiası cuma günü yapılacak olağanüstü kongreye hazırlanırken, önceki gün Kaynaklar Tesisleri’nde şok bir gelişme daha yaşandı.

Yönetimin ocak ayında taksitlendirdiği 244 bin 468 liralık tesislere ait elektrik parasını ödeyememesi üzerine Gediz A.Ş. dün Kaynaklar Tesisleri’nin elektriğini kesti.

Yapılandırmanın ardından 2 ay daha elektrik kullanmalarına rağmen ödeme yapmayan sarı-lacivertli kulübün, tesislerdeki sayacına “Dikkat! Borçtan dolayı kesildi” tabelası asıldı. Borcun iki aylık kullanım sonunda 358 bin 956 liraya ulaştığı öğrenildi.

İdman iptal edildi

Elektriklerin kesilmesi üzerine tesislerde hayat felç oldu. Öğleden sonra antrenmana çıkmak üzere tesislere gelen futbolcular, hidroforun elektrikle çalışması yüzünden suların akmadığını, kömür olmadığı için de kaloriferin çalışmadığını gördü. Bunun üzerine antrenmana çıkmama kararı alan oyuncular, tesisleri terk etti. Tesislerde kalan bazı oyuncular da geceyi geçirecek yer aradı. Buca’da elektrik krizi Ocak ayında da yaşanmış, ancak Başkan Çetin Kayışlı, Gediz Elektrik yetkilileriyle görüşerek borcu yapılandırınca, tesisler aydınlığa kavuşmuştu.

İki aday var

Cuma günü yapılacak olağanüstü kongrede seçime iki liste halinde gidilecek. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, İhsan Bozkurt ile Ahmet Doğan’ın dışında kimsenin liste hazırlamadığını söyledi. Piriştina, “İki aday da birbirinden iyi. Ben iki adaydan da oyuncuların, personelin ve eski yabancı oyunculara olan borçların ödenmesi konusunda söz aldım. Ondan sonra göreve gelecek yönetim, kendi hedefini ve yol haritasını belirleyecektir” dedi.

Eksikler can sıkıyor

Bucaspor’da Konya Selçukspor ile oynayacağı maç öncesi 4 eksik oyuncu bulunuyor. Sarı-lacivertli ekibin Amedspor’a 2-1 yenildiği maçta kırmızı kart gören Veli Kızılkaya, sarı kart gören ve cezalı duruma düşen Emre Özkan, Emre Toraman ve İlyas Çakmak, pazar günkü karşılaşmada forma giyemeyecekler. Sarı kart cezaları biten Zafer Çevik ile Erkan Taşkıran takımdaki yerini alacak.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin ÇIRACI

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.