BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Düğüm Çözüldü

Bucaspor’da Başkan Ahmet Doğan, FIFA’lık oldukları Pariente ile Paris’te anlaştı. Kulübü -6 puan cezasından kurtardı…

Bucaspor’da iki ay önce başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Doğan, 6 yıldır çözülemeyen FIFA’daki alacaklı dosyalarından birini daha çözdü. Doğan, 2010-2011 sezonunun devre arasında Fransız ekibi Cannes’ten transfer edilen ve sadece G.Birliği ile oynanan kupa maçında 31 dakika sahada kalan Pariente ile alacağı olan 170 bin euroluk dosyanın tamamı üzerinden anlaşma sağladı.

Soluğu Paris’te aldı

FIFA paranın ödenmemesi halinde de yeni sezon öncesi 6 puanın silineceğini Bucaspor’a bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen başkan Ahmet Doğan, önceki gün yönetici Hakan Özdem ile Paris’e giderek Pariente ile pazarlığı oturdu. Doğan, Pariente’nin alacaklarını taksitlendirerek Bucaspor’u -6 puan cezası almaktan kurtardı.

Sorunları çözüyor

Bucaspor’un geçen sezon da Dahmane ile Pariente’ye olan borçları yüzünden üç puanının silinmesi üzerine yeni başkan Ahmet Doğan göreve gelir gelmez hemen alacaklı olan yabancı oyuncuların dosyalarıyla ilgilendi.
Doğan, Dady’nin ve Ricketts’in alacağını taksitlendirirken Carlos’a 170, Mendy’e 60 bin euro ödenerek dosyaları kapattırdı. Başkan Ahmet Doğan 180 bin dolar alacağı olan Henrique ile 407 bin euro alacağı olan Dahmane ile de anlaşma sağlayıp kulübün önünü açtı.

İç Transferde Feda

Bucaspor yönetimi iç transferde Emin, Veli ve Murat’la bu hafta içinde resmi sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Daha önce Emre Toraman, İlyas, Şenol ve Hasan’ın kontratlarını uzatan sarı lacivertli yönetimin el sıkıştığı 3 futbolcuyla son bir görüşme daha yapacağı bildirildi. Oyunculardan ikinci yıl alacakları için indirim talep edecek yönetimin bir sorunla karşılaşmayacağı belirtildi.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir